(fot. gov.pl)

Awans szefa pomorskiego Sanepidu. Został zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego

Od początku września Maciej Merkisz, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie pełni już swojej funkcji. Pediatra-neonatolog z Gdańska został zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego.
Dorota
Abramowicz
6.09.2022 / 12:36

Informację o awansie od 1 września br. dr. Macieja Merkisza podała na  swojej stronie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

Obecnie obowiązki Pomorskiego Inspektora Sanitarnego pełni wieloletnia zastępczyni PIS, Anna Obuchowska, która z tego powodu zrezygnowała z dodatkowej funkcji rzecznika WSSE (zastąpił ją  Zbigniew Zawadzki).

Maciej Merkisz ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny), a także Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, specjalizując się w zakresie organizacji ochrony zdrowia.

Od kwietnia 2021 r. do końca sierpnia 2022 r. pełnił funkcję Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Zastąpił odwołanego nagle  (jak podawały media z powodu konfliktu z rzecznikiem rządu)  i bardzo zasłużonego w walce z Covid-19 dr. Tomasza Augustyniaka.

Dr Maciej Merkisz wcześniej pracował m.in. w Szpitalu Klinicznym w Gdańsku, był dyrektorem oraz zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w 115. Szpitalu Wojskowym w Helu. Pełnił też funkcję zastępcy dyrektora departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze