Biało-czerwony Sopot świętuje 11 listopada!

Tradycyjna dla Sopotu parada oraz Polonez Niepodległości, były najważniejszymi punktami tegorocznych obchodów święta 11 listopada. Od przedpołudnia, w centrum miasta można było natknąć się na liczne atrakcje, w tym pokazy pojazdów zabytkowych, wozów oraz sprzętu strażackiego.
Karol
Uliczny
11.11.2022 / 13:15

Obchody otworzyła tradycyjna Parada niepodległości, w formie kolumny zabytkowych samochodów oraz rowerów. Przejazd rozpoczął się o godz. 11 pod siedzibą Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Armii Krajowej 105, a następnie ulicami: Sikorskiego, Podjazd oraz Bohaterów Monte Cassino dotarł do pl. Zdrojowego. Tam nastąpiło rozdanie nagród w ramach kampanii „Wkręć się w Sopot”. W tym samym miejscu na młodszych sopocian i ich rodziców czekało wiele atrakcji: pokazy pojazdów zabytkowych, wozów i sprzętu strażackiego oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.

Warto było też przystanąć na chwilę przy kościele św. Jerzego, by ok. godz. 11.30 dołączyć do Poloneza Niepodległości przygotowanego przez harcerzy. Początkowo, kilkunastometrowy sznur tancerzy, szybko przeobraził się w kilkusetmetrowy kordon, do którego chętnie przyłączali przypadkowi przechodnie.

Finał poloneza odbył się również na pl. Zdrojowym. Z kolei o godz. 12, przy muszli koncertowej, sopocianie i goście mieli okazję do wspólnego odśpiewania hymnu, przy dźwiękach którego nastąpiło podniesienie flagi na drabinie wozu strażackiego.

Oprócz tego, Muzeum Sopotu przygotowało dla dzieci warsztaty rodzinne „Własną drogą” inspirowane życiem Antoniego Minikowskiego, urodzonego w Sopocie uczestnika Bitwy Warszawskiej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze