Otwarcie malborskiego bulwaru odbyło się przy dużym zainteresowaniu mieszkańców, którzy już od kilku tygodni spacerowali i jeździli po bulwarze rowerami (fot. Piotr Piesik | Zawsze Pomorze)

Bulwar im. Macieja Kilarskiego w Malborku otwarty i już tętni życiem

Bulwar im. Macieja Kilarskiego, wiodący przez kilkaset metrów brzegiem Nogatu w Malborku, zgodnie z zapowiedziami został oddany jeszcze w czerwcu do użytku mieszkańców i turystów. Co prawda już od kilku tygodni malborczycy spacerowali po bulwarze i jeździli tam rowerami, lecz był to wciąż jeszcze plac budowy. Teraz można już z niego korzystać bez ograniczeń.
Piotr
Piesik
19.06.2022 / 10:35

Malborski bulwar, któremu nadano imię Macieja Kilarskiego, niezwykle zasłużonego człowieka dla Muzeum Zamkowego, wiedzie brzegiem Nogatu od kąpieliska miejskiego aż po mury zamku. Jeszcze niedawno było to miejsce zaniedbane - prowadziła tędy wąska, wyasfaltowana i nierówna droga, przy której stało kilka sfatygowanych ławek. Atrakcji żadnych, a przecież ten szlak wiedzie wzdłuż wysokiej skarpy dawnego Starego Miasta oraz murów obronnych zamku.

Samorządowi Malborka udało się pozyskać dofinansowanie na przebudowę bulwaru w projekcie realizowanym wspólnie z rosyjskim miastem Swietłyj - szczęśliwie udało się wykonać przeważającą część przed wybuchem wojny w Ukrainie i zerwaniem partnerstwa ze Swietłyj.

Dziś na bulwarze znajduje się wygodny, równy szlak pieszo-rowerowy, ustawiono wiele ławek, jest oświetlenie. To również miejsce doskonałe dla organizowania imprez plenerowych i takim właśnie spotkaniem podkreślono oficjalne oddanie bulwaru do dyspozycji mieszkańców. Nie zabrakło przecięcia symbolicznej wstęgi. Przygotowano wiele propozycji dla młodszych i dojrzałych, od warsztatów malarskich poprzez animacje i zabawy dla dzieci, spektakle teatralne, pokazy taneczne i koncert popularnej grupy Jack Sparrow. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rejsy po Nogacie, dzięki którym oglądać można miasto z całkiem innej perspektywy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze