pożar piwnicy w Bytowie

Bytów: Pożar piwnicy. Doszło do wybuchów!

Pożar piwnicy w Bytowie! Do zdarzenia doszło w nocy w niedzielę, 17 września. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie poinformowali, że zapaliły się ogniwa magazynu energii zasilanego z instalacji fotowoltaicznej. Podczas akcji gaśniczej doszło do wybuchów. Jedna osoba została ranna.
Redakcja
Zawsze Pomorze
18.09.2023 / 20:22

Pożar piwnicy w Bytowie! Jedna osoba ranna

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie otrzymał w niedzielę, 17 września o godz. 22:56. Paliła się piwnica w budynku, który zamieszkiwały dwie rodziny.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się ogniwa magazynu energii zasilanego z instalacji fotowoltaicznej. Całość instalacji wykonana była w sposób nieprofesjonalny, z wykorzystaniem elementów z odzysku. W trakcie rozpoznania przeprowadzanego przez strażaków w budynku doszło do wybuchów, z których jeden poskutkował zawaleniem się ściany szczytowej obiektu. Jednocześnie strażacy ewakuowali osoby zamieszkujące budynek – poinformował mł. bryg. Fryderyk Mach z KP PSP w Bytowie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar mieszkania w Debrznie. Właściciel sam próbował gasić ogień

Wskazał, że działania gaśnicze polegały na podaniu prądu proszku na palące się ogniwa akumulatorów, następnie rozłączeniu poszczególnych elementów instalacji i usunięciu ich z piwnicy. Budynek został oddymiony i przewietrzony, następnie przeprowadzono badanie stężenia gazów wybuchowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek w Trzebielinie! Trzy osoby nie żyją

– Urządzenia pomiarowe nie wskazywały wartości stwarzających zagrożenie. W wyniku zdarzenia, ranna została jedna osoba podejmująca działania gaśnicze przed przybyciem strażaków – dodał mł. bryg. Fryderyk Mach.

Akcja ratownicza trwała 5 godzin i 10 minut. W działaniach udział brały 4 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP (Gostkowo i Pomysk Wielki).

(źródło: KP PSP Bytów)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze