Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratorium BMK, przejmując 13,5 litra prekursora amfetaminy | źródło: CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratorium BMK, przejmując 13,5 litra prekursora amfetaminy | źródło: CBŚP

Gdańskie CBŚP rozbiło laboratorium
z półproduktem amfetaminy

Kilkanaście litrów BMK, czyli półproduktu do wytwarzania amfetaminy i metaamfetaminy, zabezpieczyli policjanci z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem prokuratora z pomorskiej delegatury Prokuratury Krajowej. Choć akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Wybrzeża, to laboratorium, które rozbili, znajdowało się w odległym powiecie bełchatowskim w centralnej części kraju.
Jacek
Wierciński
8.07.2022 / 17:34

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do jednego z zatrzymanych, policjanci zlikwidowali laboratorium BMK i przejęli 13,5 litra tej substancji. Z takiej ilości prekursora można by wyprodukować około 10 kilogramów amfetaminy. W pomieszczeniu znajdowały się urządzenia służące do produkcji, specjalistyczne chłodnice i szkło laboratoryjne, które zostały zabezpieczone i stanowią materiał dowodowy. Ponadto zabezpieczono także około 3 tony różnych substancji chemicznych, w tym odpadów poprodukcyjnych i chemikaliów – relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa komendanta CBŚP.

Na podstawie zebranych informacji również w powiecie bełchatowskim zatrzymano Kamila Ł., Jarosława Ś. oraz Grzegorza R. Wszystkim trzem, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator postawił zarzuty związane z produkcją prekursorów narkotykowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Fakt” o przełomie w sprawie Iwony Wieczorek. Jej matka: To bzdura

– Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, trzeci podejrzany został objęty dozorem policyjnym – słyszymy od funkcjonariuszy, którzy sprawę określają jako „rozwojową” i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze