Gdańscy reporterzy w hołdzie Pawłowi Adamowiczowi

W sobotę, 14 stycznia, w 4. rocznicę tragicznej śmieri prezydenta Gdańska, w Ratuszu Głównego Miasta, zaprezentowany zostanie album "Cisza. Gdańscy fotoreporterzy Pawłowi Adamowiczowi", który jest zbiorem zdjęć trójmiejskich fotoreporterów wykonanych krótko po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Redakcja
Zawsze Pomorze
13.01.2023 / 18:11

Album „Cisza. Gdańscy fotoreporterzy Pawłowi Adamowiczowi” zawiera fotografie prezentowane na wystawie o tym samym tytule, zorganizowanej w 2022 roku przez Muzeum Gdańska we współpracy ze środowiskiem pomorskich fotoreporterów. W publikacji znajduje się zdjęcia dokumentujące czas żałoby w Gdańsku po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

W spotkaniu wezmą udział członkowie rodziny, najbliżsi przyjaciele i współpracownicy Pawła Adamowicza oraz fotoreporterzy, którzy niemalże każdego dnia dokumentowali działalność prezydenta. 

Wystąpią również muzycy: Jagoda Wojciechowska – śpiew, Adam Wendt – saksofon, Piotr Lemańczyk – kontrabas oraz Cezary Paciorek – fortepian Wiszniewskiego / akordeon. W repertuarze znajdą się takie utwory jak „The Sound of Silence” oraz „Dziwny jest ten świat”. 

13 i 14 stycznia odbędą się dwa uroczyste koncerty carillonowe w wykonaniu dr Moniki Kaźmierczak, carillonistki miejskiej. Rozpoczną się one odpowiednio o godz. 11:00 (wieża kościoła św. Katarzyny) i 12:05 (wieża Ratusza Głównomiejskiego). W repertuarze m.in. Epitafium autorstwa Katarzyny Kwiecień-Długosz oraz utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Henrego Purcella, Johanna Ephraima Eggerta i innych.

  • 14 stycznia 2023 (sobota), godz. 16.30-17.30, Dwór Artusa, Wielka Hala, Długi Targ 43/44
  • Wstęp: od godz. 15.55 przez przedproże

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze