pociąg hybrydowy, województwo zachodniopomorskie

Pociągi hybrydowe jeżdżą już w województwie zachodniopomorskim

Na pomorskie tory wyjadą hybrydowe pociągi

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o ogłoszeniu postępowania przetargowego na zakup czterech wieloczłonowych pojazdów kolejowych z napędem hybrydowym (elektryczno-spalinowym) do obsługi przewozów pasażerskich w województwie pomorskim. Dzięki silnikowi elektrycznemu i spalinowemu składy będą mogły obsługiwać wszystkie linie kolejowe w regionie, zwłaszcza w czasie modernizacji linii z Gdyni do Kościerzyny i węzła kartuskiego.
Karol
Uliczny
10.03.2023 / 13:24

Cztery hybrydowe pociągi wyjadą na pomorskie tory

Projekt zakłada zakup czterech fabrycznie nowych pojazdów o napędzie hybrydowym – spalinowo-elektrycznym. Będą to pierwsze tego typu pojazdy na Pomorzu. Dzięki zastosowaniu hybrydowego napędu będzie możliwe, np., uruchamianie nowych relacji. Chodzi o zapewnienie stabilności funkcjonowania transportu publicznego.

– Ma to szczególne znaczenie w okresie prowadzonych obecnie robót inwestycyjnych na liniach kolejowych: modernizacji linii nr 201 Kościerzyna-Gdynia, 214 Somonino-Kartuzy i 229 Glincz-Kartuzy, oraz elektryfikacji linii: nr 201 Kościerzyna-Gdynia, 214 Somonino-Kartuzy, 229 Glincz-Kartuzy i linii PKM, oraz trudności dotyczących terminowej realizacji harmonogramów dla zamknięć poszczególnych odcinków kolejowych – informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.


Warto zaznaczyć, że województwo pomorskie będzie kolejnym regionem, który planuje kupić lub już posiada składy o napędzie hybrydowym. Takie pociągi kursują choćby w województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim. To, jak będą wyglądać, zostanie opisane w dokumentacji po opublikowaniu postępowania przetargowego.

pociąg hybrydowy, województwo zachodniopomorskie

Pociągi hybrydowe jeżdżą już w województwie zachodniopomorskim

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze