Od 3 października szczepienia dawka przypominającą dla dzieci

- Od 3 października dopuszczamy szczepienia pierwszą dawką przypominającą dla dzieci w wieku 5-11 lat - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Resort planuje także rozpocząć nową kampanię zachęcająca do szczepień, skierowaną „do innej grupy niż do tej pory”.
Małgorzata
Gradkowska
28.09.2022 / 12:34

W nocy z 2 na 3 października Ministerstwo Zdrowia zamierza wystawić blisko 475 tysięcy e-skierowań dla tych dzieci, które przeszły przez podstawowy schemat szczepień. Do ich szczepienia przeznaczono preparat Pfizer Junior.

Minister zdrowia przyznał, że w kwestii szczepień „do tej pory statystki nie są zadowalające”. - W tej chwili mamy ponad 300 tys. zarejestrowanych na szczepienie, z czego 205 tys. osób przyjęło czwartą dawkę – mówił podczas środowej konferencji prasowej. - Ogólnie drugą dawką przypominającą zaszczepionych jest w tej chwili 1,8 mln osób.

Minister zdrowia zapowiedział także nową kampanię informacyjną o szczepieniach przeciw COVID19 - "Chcę zrozumieć".

- Kampania ma przekonywać, a nie tylko zachęcać do szczepień. Dostarczymy argumentów, które pomogą podjąć decyzję - podkreślił Niedzielski. - Ta zmiana narracji polega właśnie na przekonywaniu i uszanowaniu, że decyzja o szczepieniu jest decyzją autonomiczną każdego człowieka.

- Rozmawialiśmy z wieloma pacjentami. Za większością decyzji o braku szczepienia krył się lęk. Kampania "Chcę zrozumieć" ma rozwiać wątpliwości i przekonać niezdecydowanych - dodała dr Aleksandra Lewandowska, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

W ramach kampanii ministerstwo zdrowia uruchomi nową stronę internetową "Chcę zrozumieć".

Przypomnijmy, iż od 16 września wprowadzono szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób w wieku powyżej 12. roku życia, które wcześniej przyjęły podstawowy schemat i pierwszy booster.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze