Dwoje dzieci rannych w wypadku pod Bytowem

Dwoje dzieci zostało rannych w wypadku osobowego seata w Trzebiatkowej, w pow. bytowskim. Z niewyjaśnionych przyczyn auto zjechało z jezdni i uderzyło w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze bytkowskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Karol
Uliczny
12.05.2023 / 18:44

Zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie, 12 maja, ok. godz. 14.30. Do wypadku wysłano policję, straż pożarną, w tym OSP oraz zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy zastali na miejscu osobowego seata, który uderzył w przydrożne drzewo. Dwie ranne osoby wymagały pomocy medycznej.

– Niestety, w wyniku wypadku, rannych zostało dwoje dzieci, które przewieziono przez zespoły ratownictwa medycznego, do szpitala – mówi druh Damian Chamier-Gliszczyński, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu. – Najmłodsi, w ramach wsparcia od tuchomskich druhów, otrzymali m.in. pluszowe misie, które pozwoliły im na chwilę zapomnieć o okolicznościach wypadku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, samochodu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragedia pod Sztumem. W zderzeniu auta z pociągiem zginęła kobieta

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych, ruch pojazdów został wstrzymany. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bytowie wykonywali na miejscu niezbędne czynności, które pozwolą ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze