Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Tragedia pod Sztumem. W zderzeniu auta z pociągiem zginęła kobieta

50-letnia kierująca fordem zginęła w wyniku zderzenia z pociągiem, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Sztumskim Polu, w pow. sztumskim. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że auto wjechało na tory mimo działającej sygnalizacji świetlnej. Szczegółowe okoliczności wypadku będzie wyjaśniać prokuratorskie śledztwo.
Tragedia pod Sztumem. W zderzeniu auta z pociągiem zginęła kobieta

Autor: KPP Sztum

W poniedziałek, 8 maja, po godz. 14 w Sztumskim Polu, doszło do tragicznego zdarzenia na przejeździe kolejowym. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów ruchu drogowego wynika, że 50-letnia kierująca fordem nie dostosowała się do sygnalizacji i wjechała na czerwonym świetle wprost pod pociąg relacji Malbork-Kwidzyn.

– W wyniku odniesionych obrażeń, kierująca autem mieszkanka powiatu sztumskiego, poniosła śmierć na miejscu – mówi asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. – Funkcjonariusze wykonują dokumentację fotograficzną, przesłuchują świadków oraz zabezpieczają monitoring z pociągu, który pomoże wyjaśnić przebieg tego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w okolicy przejazdów kolejowych. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka