Firma z Gdyni z dwiema światowymi nagrodami dla architektów

Element z Gdyni jako pierwsza firma w Polsce zdobyła dwa wyróżnienia „Best Architectural Visualization Studio of the Year 2023” za całokształt twórczości oraz „Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023” za wizualizację terminalu promowego firmy Smyril Line w Tórshavn na Wyspach Owczych.
Patrycja
Lniska
26.09.2023 / 16:28

Architizer Vision Awards to konkurs, w którym wyróżniane są najlepsze na świecie fotografie architektoniczne, filmy, renderingi, rysunki i modele oraz i sami twórcy, którzy za nimi stoją.

Zespół z Gdyni został nagrodzony aż w dwóch kategoriach: „Best Architectural Visualization Studio of the Year 2023” za całokształt twórczości oraz „Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023” za wizualizację siedziby głównej / terminalu promowego firmy Smyril Line w Tórshavn na Wyspach Owczych, zaprojektowanego przez słynną duńską pracownię architektoniczną – Henning Larsen Architects.

– To najwyższe możliwe osiągnięcie w naszej dziedzinie, które podniosło naszą firmę na szczyt w branży wizualizacji architektonicznych na całym świecie – cieszy się z wyniku Jakub Figel z pracowni Element w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. – Doceniono nas za to, że jesteśmy bardziej fotografami, niż technicznymi twórcami świata 3D. Nie robimy tylko ładnych/słonecznych zdjęć ani nie składamy pustych obietnic. Zamiast tego staramy się pokazać prawdziwą wartość projektu w uczciwy i obiektywny sposób. Dodatkowo jesteśmy przekonani, że przyszłość reprezentacji architektonicznej leży w ciągłym poszukiwaniu nowych technologii i środków wyrazu. Nasza firma z odwagą eksperymentuje z nowymi podejściami, by jeszcze lepiej komunikować architekturę naszym klientom i szerokiemu gronu odbiorców – dodaje.

Jakub Figel
Element

To najwyższe możliwe osiągnięcie w naszej dziedzinie, które podniosło naszą firmę na szczyt w branży wizualizacji architektonicznych na całym świecie.

Jury przy wyborze brało pod uwagę: estetykę, innowacyjną oraz wpływ dla społeczności projektowej. Wizualizacja otrzymała oba wyróżnienia za doskonałe oddanie charakteru otoczenia, innowacyjność oraz za fakt, że prace gdyńskiego studia inspirują szeroką społeczność projektową i wywołują nowe pomysły wśród innych profesjonalistów w branży.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasza pasja i zaangażowanie w pracę nad wizualizacją architektoniczną są doceniane na międzynarodowej scenie. Jesteśmy dumni, że reprezentujemy Polskę w tej prestiżowej konkurencji i że nasza firma stała się liderem w dziedzinie wizualizacji architektonicznych na całym świecie – podkreśla Jakub Figel.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze