Jak podkreślali organizatorzy zorganizowanej w Ergo Arenie konferencji - to podsumowanie, ale absolutnie nie zakończenie tego niezwykle ważnego i potrzebnego projektu, realizowanego w Gdańsku od 2020 roku przez krakowską Fundację Ukryte Skrzydła na licencji amerykańskiego programu „Good Behavior Game”.
Dzięki projektowi tylko w ciągu dwóch pierwszych lat udało się przygotować i wyposażyć w materiały pozwalające wdrożyć w przyjazny sposób dzieci do nauki szkolnej niemal 30 proc. nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (z klas 1-3 szkoły podstawowej), ale także wspomóc umiejętnościami, które chronią przed kryzysami psychicznymi, uzależnieniami behawioralnymi i chemicznymi, uczniów 190 klas.
Konferencję poprowadzili Urszula Kozaczuk i Krzysztof Sarzała, a uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wykładów prof. Krzysztofa Ostaszewskiego, który mówił o profilaktyce opartej na dowodach, dr Magdaleny Rowickiej na temat skuteczności "Good Behavior Game" i Krzysztofa Brzózki, który przedstawił powody, dla których warto wdrażać ten program w polskich szkołach.
Również same dzieci, z klasy grającej w "Good Behavior Game" podczas rozmowy ze swoją wychowawczynią opowiedziały, dlaczego lubią „tę grę”.
Podczas konferencji wręczono coachom i nauczycielom specjalne certyfikaty. Odbyły się także dwie dyskusje: Agnieszki Przygody i Iwony Woźniewskiej nt. spodziewanych efektów „Good Behavior Game” w kwestii zapobiegania kryzysom psychicznym dzieci i młodzieży oraz Barbary Skulskiej i Urszuli Kozaczuk – nt. szerokiego zastosowania "Good Behavior Game" i kontynuacji tej strategii w starszych klasach.
Wesprzyj nas,
aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY
Komentarze