Olimpia Osowa uhonorowana nazwą ronda

Klub Olimpia Osowa ma w Gdańsku swoje rondo. Uroczyste odsłonięcie nowej nazwy odbyło się w sobotę, 2 września. Tego dnia dzielnica świętowała 50-lecie przyłączenia do granic administracyjnych miasta.
Karol
Uliczny
2.09.2023 / 17:41

Olimpia Osowa ma swoje rondo

Olimpia Osowa od 71 lat szkoli młodych sportowców i buduje tożsamość dzielnicy. Obecnie zrzesza ponad 500 zawodników i zawodniczek w pięciu sekcjach: piłki nożnej, unihokeja, lekkoatletyki, nordic walking oraz skate (deskorolka i hulajnoga). W odsłonięciu tablicy z nową nazwą ronda u zbiegu ulic Junony i Wodnika wzięła udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, posłanka Małgorzata Chmiel, miejscy radni, przewodniczący zarządu dzielnicy oraz Robert Brzeziński, prezes zarządu klubu Olimpia Osowa. Nie zabrakło także członków klubu z rodzinami.

– Osowa dynamicznie się rozwija i przyciąga nowych mieszkańców. Mam nadzieję, że ci, którzy będą wjeżdżać do dzielnicy właśnie przez rondo Olimpii Osowa, być może staną się też w przyszłości zawodnikami klubu, lub chociaż będą chcieli poznać jego ciekawą historię. Dziękuję za to, że ją pielęgnujecie, ale jeszcze bardziej dziękuję, że nadal tę historię tworzycie – mówiła prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Olimpia Osowa świętowała 70-lecie klubu

Posłanka Małgorzata Chmiel nawiązywała do długiej tradycji klubu.

– W czasach, gdy byłam radną dzielnicy Osowa, wydarzenia i zajęcia sportowe organizowane przez klub przyciągały wielu uczestników i kibiców, co integrowało całą dzielnicę. Aktualnie Olimpia Osowa zabiega o budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 81. Mam nadzieję, że wszystko się uda i boisko, na którym będą mogli trenować zawodnicy, powstanie – mówiła posłanka. – Obiekt ma już projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę.

Z wnioskiem o nową nazwę ronda u zbiegu ulic Junony i Wodnika wystąpiła rada dzielnicy. Uchwałę w tej sprawie przyjęto niemal jednogłośnie 28 kwietnia 2022 r. Było to związane z 70-leciem istnienia klubu sportowego.

– 71 lat to bardzo dużo czasu, a co za tym idzie, wspaniali ludzie, którzy przez ten czas budowali tożsamość naszej dzielnicy, kulturę sportu, szacunku do drugiego człowieka i postaw obywatelskich. Nadanie rondu nazwy Olimpii Osowa to inicjatywa oddolna i życzę sobie, i wszystkim, aby było jak najwięcej takich inicjatyw, które pielęgnują naszą lokalną historię i tradycję. Bądźmy dumni z tego, kim jesteśmy – mówił Bartosz Stefański, przewodniczący zarządu dzielnicy Osowa.

Na uroczystości obecni byli zawodnicy klubu reprezentujący poszczególne sekcje sportowe. Wszyscy symbolicznie przemaszerowali wokół ronda.

– To piękny moment dla założycieli klubu, jak i jego obecnych członków, niezwykłe uhonorowanie 70-lecia istnienia Olimpii Osowa. To ukoronowanie naszego lokalnego patriotyzmu, sportowego DNA dzielnicy. Sport to sposób na życie, który uczy pokory i szacunku, a porażki wzmacniają, aby sukces smakował jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że rondo imienia Olimpia Osowa, chociaż nie jest pomnikiem, to będzie symbolicznym pomnikiem klubu, trwalszym niż ze spiżu – mówił Robert Brzeziński, prezes zarządu klubu Olimpia Osowa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze