W środę, przy okazji oficjalnego zawarcia umowy między miastem a przedstawicielami WFOŚiGW w Gdańsku, pierwszych sześcioro mieszkańców Gdyni już podpisało umowy na dotację na rower elektryczny

Gdynia dofinansuje zakup rowerów elektrycznych. Dostać można nawet 2500 zł

Nawet 2500 zł może otrzymać mieszkaniec Gdyni na zakup roweru elektrycznego. Ruszyła właśnie druga edycja wsparcia przez miasto zakupu „elektryków”. Pierwsi gdynianie już podpisali umowy. Do dyspozycji na ten cel jest 200 tys. zł. W 2022 roku mieszkańcy Gdyni złożyli ponad 1100 takich wniosków.
Olek
Knitter
15.02.2023 / 15:18

W Gdyni postanowiono kontynuować pionierski w skali kraju program dotacji dla mieszkańców na zakup rowerów elektrycznych. Miasto na ten cel w tym roku przeznaczy 100 tysięcy złotych, a drugie tyle udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W środę, 15 lutego, przy okazji oficjalnego zawarcia umowy między miastem a przedstawicielami WFOŚiGW, pierwszych sześcioro mieszkańców Gdyni już podpisało umowy. Byli to mieszkańcy, którzy złożyli swoje wnioski jeszcze przy poprzednim rozdaniu, ale wówczas ze względu na wyczerpanie środków, nie otrzymali dotacji.

Marek Łucyk
wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Ubiegłoroczna dotacja okazała się bardzo dużym sukcesem. Mieszkańcy nie mogli się już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt

W 2022 roku mieszkańcy Gdyni złożyli ponad 1100 wniosków. Ci, którzy wówczas nie zakwalifikowali się do programu z powodu wykorzystania puli środków, znaleźli się automatycznie na liście wnioskujących w roku 2023.

- Ubiegłoroczna dotacja okazała się bardzo dużym sukcesem. Mieszkańcy nie mogli się już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt. Cieszymy się, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje nawyki transportowe i pomimo tego, że od złożenia wniosku minęło już trochę czasu, nadal są chętni, aby skorzystać z dotacji - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dotacje do rowerów elektrycznych w Gdyni. Bardzo wielu chętnych

Najważniejsze zasady udzielania dotacji pozostały bez zmian i podobnie jak w 2022 roku mieszkańcowi przysługuje dofinansowanie w wysokości odpowiadającej 50 proc. wartości poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 2500 zł.

- Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu. Przekonujemy, że warto z niego korzystać, a samochód zostawić przed domem. Istotne jest to, aby w codziennych wyborach myśleć o środowisku. Jednoślad to także spore oszczędności na paliwie i poprawa formy fizycznej. To również szybki i bezstresowy sposób przemieszczania się po zakorkowanym mieście. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu dofinansowaniu jeszcze więcej mieszkańców Gdyni otrzyma dotację na zakup tego przyjaznego środowisku pojazdu. Im więcej osób korzysta z rowerów, tym lepszej jakości powietrze mamy w mieście. A na tym nam wszystkim przecież zależy – wyjaśnia Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.
 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze