znęcanie się, przemoc

W Gdyni znęcali się nad nastolatką i grozili jej. Zostali zatrzymani przez policję

Do 5 lat więzienia grozi trojgu podejrzanym o zwabienie 19-letniej kobiety do mieszkania, potem znęcanie się nad nią i grożenie jej pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę krótko po tym, jak poszkodowana nastolatka zgłosiła się do komisariatu w Gdyni-Oksywiu.
Piotr
Piesik
26.09.2022 / 15:55

O przestępstwie powiadomiła policję sama pokrzywdzona, która pojawiła się w komisariacie w Gdyni-Oksywiu. 19-latka przekazała dyżurnemu, że została zwabiona do mieszkania swojej znajomej, tam zaś była przetrzymywana i uniemożliwiono jej wyjście. Znęcano się nad nią i bito. Miały się tego dopuścić dwie kobiety w wieku 24 i 34 lat oraz 31-letni mężczyzna. Kobiety zagroziły pokrzywdzonej, że jeśli ujawni całe zdarzenie policji, zostanie przez nie zabita.

Nastolatka, mimo tych gróźb, nie zawahała się powiadomić policjantów, którzy natychmiast podjęli działania: ustalili personalia napastników oraz adresy ich zamieszkania, potem zatrzymali obie kobiety oraz mężczyznę.

PRZECZYTAJ TEŻ: 52-latek z zarzutami o znęcanie się nad żoną dostał nakaz opuszczenia mieszkania

Decyzją sądu, kobiety zostały osadzone na trzy miesiące w areszcie. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. 

Dochodzenie w tej niecodziennej sprawie nadal trwa. Za udział w pobiciu oraz naruszenie czynności ciała sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obie kobiety odpowiedzą też za znieważenie, naruszenie nietykalności oraz zmuszanie do określonego zachowania.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze