(fot. Przemysław Burda | Teatr Muzyczny w Gdyni) 

Gdyński Teatr Muzyczny dla Ukrainy

Na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni 13 kwietnia odbył się charytatywny koncert solidarności z narodem ukraińskim. Tego wieczora ze zbiórki w teatrze uzyskano 25 800 zł oraz 100 euro.
Gabriela
Pewińska - Jaśniewicz
14.04.2022 / 14:10

Wystąpili artyści Teatru Muzycznego, artyści z Ukrainy, studenci Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz artyści z Akrobatycznego Teatru Tańca MiraArt. Przygotowania do koncertu odbywały się między próbami i spektaklami z bieżącego repertuaru, a trzy ostatnie dni wykonawcy poświęcili wyłącznie na to wydarzenie.

Widowisko reżyserował Bernard Szyc.

Cały zespół, także obsługa spektaklu zrzekli się wynagrodzeń za udział w koncercie.

Dzięki pomocy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz PULTYN Studio wydarzenie było transmitowane online na kanale YouTube Teatru Muzycznego. Jednocześnie otwarta została internetowa zbiórka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej - SOS Ukrainie. Jeszcze 16 dni można dokonywać wpłat. Link dostępny pod materiałem filmowym z tego wydarzenia.

W przerwie koncertu wolontariusze zbierali pieniądze do skarbonek Polskiej Akcji Humanitarnej. Można było też kupić prace plastyczne uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. M. Abakanowicz w Gdyni. Dochód z zakupu będzie także przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze