(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

IPN w Gdańsku chce współpracować z polskimi rugbistkami

Rugbistki reprezentacji Polski wraz z trenerem Januszem Urbanowiczem, trener pięściarstwa Maciej Brzostek i jego podopieczny Kacper Meyna i trener podnoszenia ciężarów Piotr Owczarski byli gośćmi gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Adam
Mauks
3.02.2022 / 18:58

Polskie rugbistki, które wróciły kilka dni temu z Hiszpanii, znakomicie zaprezentowały się w najbardziej prestiżowym turnieju rugby 7-osobowego World Rugby Sevens Series. Zostały tam zaproszone przez organizatora i swoją postawą podbiły serca wszystkich obserwatorów. I choć nie wygrały (8 i 10 miejsce) tych zawodów (wśród pań triumfowała Australia, a wśród panów RPA) to wieści o ich występach wśród najlepszych drużyn na świecie dotarły do Polski. Nowy dyrektor IPN w Gdańsk Paweł Warot zaprosił więc polskie rugbistki, z których 90 procent to gdańszczanki występujące w drużynie Biało-Zielonych Ladies, by porozmawiać o współpracy.

Gośćmi IPN byli także znakomity trener boksu Maciej Brzostek z Brzostek Top Team, pięściarz Kacper Meyna oraz gdański trener sztangistów Piotr Owczarski, asystent polskiej kadry narodowej. IPN zapowiada serię wydarzeń, z udziałem sportowców, którzy mogliby „zostać ambasadorami historii najnowszej Polski zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na poziomie lokalnym”. Szczegóły tej współpracy mają być w najbliższym czasie omawiane.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze