Solidarność wiesza banery w obronie Jana Pawła II

Na budynku Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Gdańsku oraz na bazylice św. Brygidy zawisły wielkoformatowe banery w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.
Krystyna
Paszkowska
17.03.2023 / 17:51

Gdańsk: Banery w obrone papieża Jana Pawła II

Banery z napisem „Ty nas obudziłeś - my Cię obronimy” i z wizerunkiem Jana Pawła II to inicjatywa gdańskiej Solidarności w odpowiedzi na - zdaniem działaczy - szkalujące Ojca Świętego, materiały pojawiające się w przestrzeni publicznej.

- Dziś na budynku Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Gdańsku zawiesiliśmy baner w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. - mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. - Na nasze działania wpływ miał atak na Ojca świętego, jaki zaistniał w wielu mediach. Już 7 marca przyjęliśmy, jako Komisja Krajowa, stanowisko w obronie Jana Pawła II. Bez niego Solidarność by nie powstała. To on obudził w nas solidarność, to on bronił nas i chronił, gdy byliśmy niszczeni. 

Marek Lewandowski
rzecznik Solidarności

Dzisiaj, gdy Jan Paweł II potrzebuje naszej pomocy, a właściwie jego dobre imię, bo sam nie może się bronić, Solidarność będzie broniła jego dobrego imienia tak, jak on bronił kiedyś nas

Przypomnijmy. 6 marca telewizja TVN wyemitowała reportaż Franciszkańska 3”, w którym podano, że Jan Paweł II miał wiedzieć o przypadkach pedofilii wśród księży. Od tego czasu przez media przetacza się burzliwa dyskusja na ten temat. 

- Dzisiaj, gdy Jan Paweł II potrzebuje naszej pomocy, a właściwie jego dobre imię, bo sam nie może się bronić, Solidarność będzie broniła jego dobrego imienia tak, jak on bronił kiedyś nas - zapewnia Marek Lewandowski.

Podobny, choć nieco mniejszy, baner zawisł na bocznej ścianie bazyliki św. Brygidy. Banery wisieć będą nie tylko w Gdańsku, podobny ma pojawić się na budynku Solidarności w Warszawie, a - jak mówi Marek Lewandowski - podobne plany mają także inne zarządy regionów S.

- Zrobiliśmy te banery, ale też jako Solidarność weźmiemy udział w marszu 2 kwietnia i przygotowujemy też inne akcje. We wtorek przed budynkiem Solidarności" postawimy wystawę Jan Paweł II z Solidarnością  -  Solidarność z Janem Pawłem II. To jest wystawa, którą cztery lata temu stawialiśmy przy sali BHP w rocznicę wyboru papieża na Głowę Kościoła. Przy okazji otwarcia tej wystawy, takiego symbolicznego, zorganizujemy briefing i opowiemy o wszystkim, co jeszcze planujemy robić. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze