Jaśkowa Dolina już jest jednokierunkowa. Tak będzie do wakacji

W sobotę, 18 marca, na ul. Jaśkowej Dolina zmieniła się organizacja ruchu. Teraz droga ta z Wrzeszcza do Moreny jest jednokierunkowa. By pojechać w drugą stroną, trzeba skorzystać z objazdu równoległymi drogami. Utrudnienia potrwają do końca czerwca. Czy jak na razie udało się uniknąć drogowego Armagedonu? Wygląda na to, że tak.
Redakcja
Zawsze Pomorze
20.03.2023 / 18:11

Co się zmieniło?

Jadąc z Wrzeszcza w kierunku dzielnicy Piecki-Migowo, kierowcy muszą korzystać teraz z jednego pasa ruchu na wysokości budowanego zbiornika do ronda Pana Cogito. Z kolei dojazd z Moreny do Wrzeszcza, możliwy jest ul. Migowską i Na Wzgórzu. Kierowcy i autobusy pojadą teraz ul. Migowską, która stanie się jednokierunkowa i wjadą na Jaśkową Dolinę na skrzyżowaniu z ul. Na Wzgórzu


Zmiany w komunikacji miejskiej

Co ważne, od soboty 18 marca od pierwszych porannych kursów o 5 rano, zmieni się kursowanie autobusów linii 127, 162 i 262 na tej trasie. Od nocy z soboty na niedzielę 18/19 marca także dla linii nocnej N2. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Falistą będzie odbywał się jednokierunkowo w stronę Piecek – Migowa. Autobusy w stronę Wrzeszcza pojadą objazdem. W kierunku przeciwnym bez zmian.

Jaśkowa Dolina Gdańsk

Linia 127

Autobusy, od przystanku „Wileńska” 01 do przystanku „Na Wzgórzu – Teatr Leśny”  01, pojadą trasą objazdową ulicami:  Migowską –  Na Wzgórzu – dalej po stałej trasie do Oliwy PKP.

Linie 162, 262, N2

Autobusy w kierunku krańca Wrzeszcz PKP/Grudziądzka, od przystanku „Dobrowolskiego” 01 do przystanku „Na Wzgórzu – Teatr Leśny” 01, pojadą trasą objazdową ulicami:  Wileńską – Migowską – Na Wzgórzu – dalej po stałej trasie.

Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Strzelnica” (n/ż) 01 i Falista (n/ż) 01. Na trasie objazdowej uruchomione będą przystanki zastępcze: „Strzelnica” (n/ż) 91 i Falista (n/ż) 91.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze