Piotr Stanke (z lewej) odszedł na emeryturę. Pożegnali go współpracownicy, m.in. przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kontek (fot. Gmina Chojnice)

Jest nowy zastępca wójta w gminie Chojnice

Po 44 latach pracy zawodowej, w tym po jedenastu latach pełnienia funkcji zastępcy wójta w gminie Chojnice, Piotr Stanke odszedł na emeryturę. Decyzją wójta Zbigniewa Szczepańskiego na tym stanowisku zastąpił go przedsiębiorca i do niedawna sołtys Chojniczek Janusz Szczepański.
Olek
Knitter
31.08.2022 / 11:05

Piotr Stanke z gminą Chojnice związał się zawodowo już w 2007 roku. Jednak wówczas zrobił to tylko na kilka miesięcy, gdyż krótko po objęciu stanowiska dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty został wybrany do Sejmu i od 2007 do 2011 roku był posłem. Po zakończonej kadencji od 2011 roku Stanke był przez 11 lat zastępcą wójta gminy Chojnice Zbigniew Szczepańskiego. Jako zastępca Stanke odpowiedzialny był m.in. za gminną oświatę i kulturę, pomoc społeczną, a jego oczkiem w głowie był Wydział Programów Rozwojowych i pozyskiwanie środków zewnętrznych dla gminy.

- Piotrze, przyjacielu, dziękuję ci za twój znaczący wkład w rozwój gminy Chojnice w ostatnich jedenastu latach. Byłeś, jesteś i będziesz przyjacielem gminy Chojnice. Bardzo ci dziękujemy za wszystko. A teraz, na emeryturze, życzę ci aktywności, przynajmniej takiej, jaką wykazywałeś podczas pracy zawodowej – powiedział podczas sesji Rady Gminy Chojnice wójt Zbigniew Szczepański.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trio Szczepańskich w lokalnych władzach. Nie łączy ich nic prócz nazwiska

Piotr Stanke podziękował wszystkim za współpracę w gminie Chojnice.

- W pracy samorządowej człowiek nie jest pionkiem na szachownicy, ale czuje się bardzo potrzebny będąc aktywnym uczestnikiem zmieniania rzeczywistości na rzecz drugiego człowieka. Zawsze kierowałem się zasadą społecznej nauki kościoła – polityka jako roztropna troska o dobro wspólne. Tym dobrem wspólnym przez ostatnie lata była gmina Chojnice. Wszystkim, których spotkałem na tej drodze samorządowej bardzo serdecznie dziękuję – powiedział Piotr Stanke.

Od wtorku, 30 sierpnia, nowym zastępcą wójta w gminie Chojnice jest Janusz Szczepański. Do tej pory Janusz Szczepański był przedsiębiorcą oraz sołtysem Chojniczek. A funkcję sołtysa będzie pełnił teraz Tomasz Sujak, którego wybrali mieszkańcy.

Janusz Szczepański (z prawej), dotychczas sołtys Chojniczek, został nowym zastępcą wójta gminy Chojnice, a nowym sołtysem Chojniczek mieszkańcy wybrali Tomasza Sujaka (w środku) . Z lewej wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański (fot. Gmina Chojnice).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze