film „Johnny”

Księdza Jana Kaczkowskiego, twórcę puckiego hospicjum, zagrał Dawid Ogrodnik 

Film o księdzu Janie Kaczkowskim też powalczy w Gdyni o Złote Lwy

Zarówno Ogrodnik jak i Trojan mają już na swoim koncie gdyńskie Złote Lwy za aktorskie kreacje. Ogrodnik za „Cichą noc” i „Ikara. Legendę Mietka Kosza”, a Trojan za „25 lat niewinności”. Czy i tym razem, któryś z nich sięgnie po statuetkę?
Ryszarda
Wojciechowska
28.07.2022 / 04:00

Film „Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka, na podstawie trójmiejskiego scenarzysty Macieja Kraszewskiego, dostał się do konkursu głównego 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To największe święto polskiego filmu odbędzie się w dniach 12-17 września.

W pierwsze wersji do konkursu głównego zakwalifikowano tylko 16 filmów, bez obrazu o księdzu Janie Kaczkowskim. Ostatecznie, komitet organizacyjny festiwalu w związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym zgłoszonych filmów i dzięki powiększeniu budżetu wydarzenia, postanowił zwiększyć liczbę filmów przyjętych. Do dotychczasowej listy 16 produkcji filmowych dodano kolejne cztery: Brigitte Bardot cudowna”, reżyseria i scenariusz: Lech Majewski, Cicha ziemia”, reżyseria: Aga Woszczyńska, scenariusz: Aga Woszczyńska, Piotr 'Jaksa’ Litwin Johnny”, reżyseria: Daniel Jaroszek, scenariusz: Maciej Kraszewski oraz Zadra”, reżyseria: Grzegorz Mołda, scenariusz: Monika Powalisz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wkrótce premiera filmu „Johnny”. To nie jest historia o hospicjum, lecz o zwycięstwie życia i miłości

Johnny" będzie na festiwalu w Gdyni prezentowany premierowo. Do kin wejdzie 23 września podobnie jak książka Macieja Kraszewskiego pod tym samym tytułem.

Johnny" to niezwykle poruszająca, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia. Wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.  

Ten film to starcie na ekranie dwóch aktorskich osobowości: Dawida Ogrodnika, która jak kameleon potrafi się wcielić w postać, która żyła naprawdę i Piotra Trojana, który fenomenalnie zagrał również prawdziwego bohatera – Tomka Komendę w filmie „25 lat niewinności”. Zarówno Ogrodnik jak i Trojan mają już na swoim koncie gdyńskie Lwy za aktorskie kreacje. Ogrodnik za „Cichą noc” i „Ikara. Legendę Mietka Kosza”, a Trojan oczywiście za „25 lat niewinności”. Czy i tym razem, któryś z nich sięgnie po statuetkę?

Historia filmu „Johnny” to opowieść o przyjaźni niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka, który został skazany wyrokiem na prace społeczne w puckim hospicjum. Charyzmatyczny duchowny, który je prowadzi, angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie. 

W filmie obok Ogrodnika i Trojana występują: Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Witold Dębicki, Michał Kaleta i Joachim Lamża.  

film „Johnny”

Kadr z filmu "Johnny". Na zdjęciu Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze