stacja Kartuzy

Kartuzy: Pociągi wracają na wyremontowaną stację. Ważne zmiany dla kierowców

Koniec z peronem tymczasowym. Od niedzieli, 12 listopada pociągi znów zaczną dojeżdżać na stację w Kartuzach. Co to oznacza dla kierowców? Sprawdzamy.
Dorota
Abramowicz
10.11.2023 / 17:57

Stacja Kartuzy gotowa. Pociągi wracają 12 listopada

Zakończono już prace na dworcu integracyjnym w Kartuzach. Na wyższym, wyremontowanym peronie postawiono wiatę i nowe ławki. Zmodernizowano także oświetlenie oraz tablice informacyjne. W najbliższym czasie peron tymczasowy zostanie rozebrany.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prace na stacji kolejowej w Kartuzach dobiegają końca
stacja Kartuzy

Stacja Kartuzy gotowa. Ważne zmiany dla kierowców

Koniec robót oznacza także zmiany dla kierowców. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe informuje, że po przywróceniu od niedzieli, 12 listopada ruchu kolejowego do stacji Kartuzy zostaną ponownie w pełni uruchomione przejazdy kolejowo-drogowe na drodze wojewódzkiej 211 i 224 w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Od niedzieli pociągi wracają na linię z Gdańska do Kartuz

– Przywrócenie pełnego funkcjonowania przejazdów kolejowo-drogowych wiąże się z bezwzględną koniecznością stosowania się do oznakowania poziomego i pionowego oraz sygnalizacji świetlnej, zarówno dotychczas istniejącego, jak i wprowadzonego w wyniku wykonanych prac – przypomina wykonawca robót. – Wszystkich kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie się do istniejącej organizacji ruchu.

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe
wykonawca robót

Każdorazowe uruchomienie sygnalizatora S na przejeździe kolejowym, nadającego naprzemienny sygnał czerwony, zobowiązuje kierujących pojazdami i pieszych do bezwzględnego zatrzymania się.

Prace w Kartuzach wykonywane są w ramach zadania: Roboty budowlane na linii kolejowej nr 229, odc. Glincz-Kartuzy, realizowanego w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz-Trójmiasto-Odcinek D”. Termin zakończenia robót przewidywany jest na marzec przyszłego roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze