zatrzymanie włamywacza

Kaszuby: Okradali posesje. Straty wyceniono na 50 tys. zł

Włamywacze krótko cieszyli się ze zdobytego łupu. Kościerscy policjanci po pościgu zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu kościerskiego, podejrzanych o włamanie na budowę domu i kradzież materiałów budowlanych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd w sobotę, 4 listopada zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
Krystyna
Paszkowska
6.11.2023 / 17:32

Okradali posesje na Kaszubach. Straty wyceniono na 50 tys. zł

Informacja o włamaniu na budowę jednego z domów na terenie gminy Liniewo trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji z Kościerzyny w czwartek, 2 listopada po godz. 11.30. Mundurowi po przybyciu na miejsce wewnątrz budynku zatrzymali jednego z włamywaczy. Chwilę później w ręce policji trafił drugi ze sprawców – funkcjonariusze zatrzymali go nieopodal domu. Mężczyzna był w samochodzie, w którym ukrywał rozebraną instalację elektryczną. Także trzeci z włamywaczy nie musiał długo czekać na zatrzymanie. Policjanci ujęli go na pobliskich łąkach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjanci z Gdańska zatrzymali włamywacza. Grozi mu 10 lat więzienia

– Zatrzymanymi mężczyznami okazali się 25-, 32- i 37-latek – informuje asp.szt. Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. – Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że zatrzymani włamali się jeszcze do dwóch domów, a kolejne dwie budowy okradli.

PRZECZYTAJ TEŻ: Recydywista włamał się do muzeum w Gdańsku. Może trafić nawet na 15 lat do więzienia
zatrzymanie włamywacza

Jeden z zatrzymanych sprawców

Sprawcy grasowali na terenie powiatów kościerskiego oraz kartuskiego. Łączna suma spowodowanych przez nich strat to blisko 50 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. W sobotę, 4 listopada sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze