Poseł PiS z Pomorza pląsa w kobiecej peruce. „Zabawa w Wielki Post”?

To nagranie posła Kazimierza Smolińskiego podbija internet. Polityk PiS wziął udział w imprezie, zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet. I nagrał się jak tańczy w peruce z blond długimi włosami. Internauci pytają, czy takie zachowanie przystoi katolikowi w okresie Wielkiego Postu.
Ryszarda
Wojciechowska
16.03.2023 / 12:09

Posłowi towarzyszą dwie kobiety, z których jedna ma na głowie diabelskie rogi. 40-sekundowe nagranie z tej dobrej zabawy posła trafiło do sieci. A sieć, jak to sieć, ma teraz z tego powodu wielkie używanie. I nie tylko z powodu peruki, ale też zarzuca się temu bogobojnemu posłowi hipokryzję. Bo zabawa była w czasie Wielkiego Postu.

Tym balem pochwalił się sam poseł na swoim profilu facebookowym. Pisząc m.in: „Ach, co to był za bal - tak można podsumować wspaniały Dzień Kobiet zorganizowany w Lubichowo - Nasza Gmina. W tym wpisie zaznaczył, że miał przyjemność złożyć życzenia 100 Paniom i każdej przekazać słodki upominek. Po tym jego tekstem znalazły się zdjęcia, także to, w którym ma damską perukę na głowie. 


Jedna z pierwszych zareagowała Monika Zakrzewska z organizacji Projekt Jesień, która zamieściła filmik rozbawionego posła i wpis:

Poznajecie pana w peruce? Katolik, obrońca wartości, ostatnio ze zdjęciem JP2. @KaziSmolinski podczas wielkopostnej imprezy z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanej w ostatnią sobotę, 11.03. Nie, nie nam nic przeciwko tańcom i dobrej zabawie. Brzydzę się kłamstwem" - napisała na Twitterze.


Jeszcze dalej poszedł Roman Giertych znany z kąśliwego języka. Również na TT, zamieszczając ten filmik z imprezy, skomentował go tak: Przed Państwem poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński. Do godziny 17 Kaziu. Bo po 17 już Zosia.

Internauci też nie zostali obojętni na ten filmik.

"Ale jak to !?! W czasie Wielkiego Postu tańce i swawole? I co to to za akcenty satanistyczne na głowie kobiety?!?" - pytają.

Próbowaliśmy się skontaktować z posłem Smolińskim w czwartek, 16 marca, ale jego telefon nie odpowiadał. 

Poseł zresztą tylko raz skomentował to swoje balowanie. W PolsatNews.pl odnosząc się do wątku Wielkiego Postu zauważył, że "W Katechizmie Kościoła Katolickiego, gdzie jest pięć przykazań kościelnych, jest zapis, że trzeba powstrzymywać się od zabaw w tym czasie, a interpretacja jest taka, że nie powinno bawić się w piątki. To nie była zabawa, tylko fotobudka" stwierdził.

"Kobiety podczas Dnia Kobiet poprosiły mnie o wspólne zdjęcie z akcesoriami, mnie przypadła peruka. W takiej fotobudce stoi się, a wokół krąży kamera" – spuentował.

Kazimierz Smoliński
dla PolsatNews.pl

To nie była zabawa, tylko fotobudka. Kobiety podczas Dnia Kobiet poprosiły mnie o wspólne zdjęcie z akcesoriami, mnie przypadła peruka. W takiej fotobudce stoi się, a wokół krąży kamera

Poseł Kazimierz Smoliński z Tczewa to wielki obrońca wartości religijnych. Jego Twitter opatrzony jest zdjęciem Jana Pawła II i hasłem: Nie lękajcie się. Niedawno w jednym z telewizyjnych programów mówił m.in.: Nie jest prawdą, że w Polsce jest zakaz aborcji (...) - Jako prawnik mówię, że jest dozwolona w dwóch przypadkach - podkreślał.

Głośnym echem odbił się jego wpis na Twitterze, w którym hipokryzję zarzucił piosenkarce Melanie C. Poseł „porwał” się na skomentowanie zachowania słynnej gwiazdy Spice Girls po tym jak Melanie C., ostrzeżona przez internautów, odmówiła występu na sylwestrze TVP w Zakopanem.

„Pani Melanie C odwołała swój występ w Polsce z powodu jej "poglądów". Poglądy Pani nie przeszkadzały śpiewać u Putina w czasie I wojny z Ukrainą. Poglądy Pani również nie przeszkadzały śpiewać w znanym z "otwartości" dla osób LGBTQWERTY Dubaju. Groteska” – napisał.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze