Kocham moje miasto. Seniorzy coraz bliżej dwóch wystaw

Przed nami czwarty etap warsztatów dziennikarsko-fotograficznych „Kocham moje miasto”. We wtorek w Tczewie, a w środę w Gdańsku wybieramy zdjęcia na wystawy
Bogdana
Wachowska
17.09.2023 / 18:59

Jeśli ma się dobry pomysł, chęci i motywację do rozwoju pasji, to nawet telefonem komórkowym można wykonać świetną fotografię – udowodnili to seniorzy z Gdańska i Tczewa, którzy już po raz trzeci uczestniczyli w zorganizowanych przez redakcję „Zawsze Pomorze” warsztatach, tym razem tylko praktycznych, w terenie.

Obie grupy miłośników fotografowania we wtorek 22 sierpnia w Tczewie i w środę 23 sierpnia  w Gdańsku ruszyli razem z naszym fotoreporterem Olkiem Knitterem na obie starówki w poszukiwaniu idealnych miejsc do fotografowania. Nie, jeszcze nie na wystawę. Celem tego spotkania i wypadu w teren było maksymalne wykorzystanie wskazówek, jakie Olek przez ostatnie dwa spotkania przekazywał naszym słuchaczom w teorii. Teraz mógł im pomagać w praktyce, pokazując m.in. jak stałe, znane elementy miasta ująć w kadrze z ciekawej, innej perspektywy. Były też praktyczne ćwiczenia z światłem i poszukiwania ciekawych ujęć oraz autorskie propozycje naszego redakcyjnego szkoleniowca.

W Tczewie sporo zabawy było przy fotografowaniu znanej Ławeczki Romana Landowskiego na deptaku przy ul. Jarosława Dąbrowskiego. Wielu z uczestników naszych warsztatów już wcześniej na swój sposób próbowało ująć w kadrze to miejsce. Olek pokazał, że można to zrobić inaczej. Podobnie było z fotografowaniem od strony ul. Zamkowej tzw. Kościoła Szkolnego.

Ciekawie było także przy znanej fontannie w Gdańsku, na Skwerze Heweliusza, mieszczącej się obok Muzeum Bursztynu. Seniorzy szukali ciekawych ujęć z perspektywy łuków wody oraz kręgów fontanny.

 

Po trzech ostatnich lekcjach przed seniorami przygotowania do zdjęć na wystawy, jakie odbędą się na zakończenie warsztatów w Tczewie – w odrestaurowanym gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej i w Gdańsku – w Domu Zarazy.

Ostatnie spotkania, jakie zaplanowaliśmy przed tymi wydarzeniami, odbędą się 19 września w Tczewie w bibliotece oraz 20 września w Gdańsku w siedzibie naszej redakcji. Omówimy wówczas i wybierzemy wspólnie z seniorami ich zdjęcia na wspomniane wystawy. Autorzy zdjęć będą mogli zaprosić na nie rodzinę, znajomych, sąsiadów, mieszkańców miasta.

Obie wystawy zostaną sfilmowane i opublikowane w formie dwóch materiałów wideo na portalu www.zawszepomorze.pl. Zaprezentujemy je również w naszym serwisie www.zawszepomorze.pl i w tygodniku „Zawsze Pomorze”, który ukazuje się co piątek.

Projekt „Kocham moje miasto" jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Województwo Pomorskie

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze