Koszykarze Trefla zapomnieli po co wyszli na parkiet, a potem wygrali

Mimo, że koszykarze sopockiego Trefla fatalnie rozpoczęli mecz ze Spójnią Stargard potrafili go wygrać 72:71.
Trefl Sopot po dramatycznym pościgu wygrał ze Spójnią Stargard (Fot. Karol Makurat/Zawsze Pomorze)

Drużyna trenera Marcina Stefańskiego w pierwszych minutach spotkania EBL ze Spójnią wyglądała tak, jak gdyby zapomniała wyjść na boisko. Właściwie jej nie było, bo rywale prowadzili nawet 19:0. W końcówce pierwszej kwarty sopocianie zdołali zdobyć 9 punktów, ale i tak pierwsze wrażenie z meczu w Ergo Arenie było fatalne.

Sopocianie przypomnieli sobie po co wychodzi się na koszykarski parkiet od drugiej kwarty. Wtedy zaczęli grać na miarę swojego potencjału. Gonili rywali ze Stargardu, aż dogonili i przegonili w ostatnich sekundach spotkania. Kto więc był na meczu Trefla ze Spójnią z pewnością nie żałował decyzji.

Trefl Sopot – Spójnia Stargard 72:71 (9:26, 21:13, 22:17, 20:15)

Trefl: Dorsey 22, Sharma 17, Davis 7, Gruszecki 5, Ziółkowski 0 oraz Moten 14, Young 7, Leończyk 0.

Spójnia: Steele 21, Grey 18, Gilder 15, Spires 7, Śnieg 5 oraz Szymkiewicz 3, Młynarczyk 2.

Mecz Asseco Arka Gdynia – Twarde Pierniki w poniedziałek 10.01.2022 o godz. 17.30, a spotkanie Czarni Słupsk – Zastal Zielona Góra przełożony z powodu koronawirusa.