ścieżka rowerowa na ul. Jana z Kolna w Gdańsku

Kręć kilometry dla Gdańska. Rowerem do pracy i szkoły

Akcja „Rowerem do pracy i szkoły – Kręć kilometry dla Gdańska” powróci już 1 września. Od tego dnia gdańszczanie będą mogli zdobywać punkty za rowerowe podróże, do których dodatkowo motywować mają ich atrakcyjne nagrody. Kolejna edycja kampanii potrwa do końca listopada.
Katarzyna
Georgiev
30.08.2023 / 21:44

Rowerem do pracy i szkoły. W Gdańsku startuje kolejna edycja kampanii

Przy liczniku rowerowym na przystanku przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku w środę, 30 sierpnia odbyła się inauguracja tegorocznej odsłony gry Kręć kilometry dla Gdańska. To już kolejny rok, w którym gdańszczaninie będą mieli szansę wziąć udział w kampanii promującej jazdę nie tylko na rowerze, ale i na deskorolce, rolkach lub hulajnodze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Starogard Gdański po raz czwarty kręci kilometry w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Kręć kilometry dla Gdańska 2023, inauguracja kampanii

Kręć kilometry dla Gdańska. Sposób naliczania punktów

Za przejechane trasy naliczane będą punkty, jednak inaczej niż w poprzednich latach. Teraz przede wszystkim ceniona będzie regularność przejazdów, a użytkownicy aplikacji zachęcani będą do dłuższych wypraw.

  • Za każdy dojazd do pracy lub szkoły naliczonych zostanie 20 pkt., które zdobyć będzie można dwa razy dziennie, dziesięć razy w tygodniu.
  • Kolejne 20 pkt. będzie można zdobyć za dojazd w wyznaczone miejsce bonusowe, zmieniające się w każdym tygodniu.
  • Przy innych trasach każdy kilometr będzie miał równowartość 1 pkt. Maksymalnie w ciągu jednego dnia będzie można zdobyć 20 pkt., przez sześć dni w tygodniu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Ruszyła 6. edycja konkursu Rowerem do pracy w Tczewie

W październiku punkty będą podwajane, a w listopadzie potrajane. Za przejechane kilometry będzie można zdobywać kolejne poziomy:

  • najniższy to 1111 przejechanych kilometrów,
  • a najwyższy – 9999 kilometrów.

Na tych, którzy zdobędą najwyższy poziom, będą czekały nagrody niespodzianki. Dla wszystkich uczestników natomiast od 30 sierpnia do 15 listopada raz w tygodniu przy drogach rowerowych będą stały namioty promujące grę. W nich uczestnicy kampanii będą mogli poczęstować się napojami oraz drobnymi przekąskami.

Kręć kilometry dla Gdańska. Jak dołączyć do gry?

Zainteresowani kampanią powinni pobrać bezpłatną aplikację Activy (Play/App Store). Następnie należy dołączyć do drużyny: firmowej, dzielnicowej, szkolnej, uczelnianej, organizacyjnej, lub rozpocząć indywidualną rywalizację. Drużyny dla gdańskich szkół, uczelni oraz dzielnic są już ustawione, więc można do nich od razu dołączyć. Za to firmy bądź organizacje, które również chciałyby się zaangażować w akcję, powinny zarejestrować swoje drużyny na stronie internetowej grarowerowa.com. Tam znajduje się specjalny formularz.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rowery to początek kłopotów Mevo? „Ta bomba została już odpalona”

Regulamin kampanii Kręć Kilometry dla Gdańska można znaleźć na stronie: Dołącz do rowerowej zabawy.

Organizatorem i sponsorem nagród jest miasto Gdańsk. Partnerami gry są: Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu. Nagrody dodatkowe sponsorują: Kross, Wysepka, Tysar, Loft bike, Muzeum Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Stacja Food Hall, Montownia food hall i 100cznia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze