Krzysztof Bochus

(fot. Skarpa Warszawska | materiał prasowy) 

Autor Kryminałów Krzysztof Bochus: Pomorze to moja literacka Ziemia Obiecana

Krzysztof Bochus to jeden z popularniejszych autorów powieści kryminalnych oraz sensacyjnych. Nagrodzony m.in. Złotym Pociskiem.
Ryszarda
Wojciechowska
21.05.2022 / 12:06

Spod pióra Krzysztofa Bochusa wyszły już dwie serie:

  • współczesna, z dziennikarzem Adamem Bergiem w roli głównej („Lista Lucyfera”, „Boski znak”, „Klątwa Lucyfera”, „Wirtuoz”),
  • retro („Wachmistrz”, „Wachmistrz. Dogrywka”, „Czarny manuskrypt”, „Martwy błękit”, „Szkarłatna głębia”, „Miasto duchów”).

W zagadkach kryminalnych, rozwiązywanych przez jego bohaterów, ważne miejsce zajmują często zaginione dzieła sztuki. Jego ostatnią powieścią, która miała premierę pod koniec marca 2022 roku, jest „Wirtuoz”, opisujący, w stylistyce powieści sensacyjno–awanturniczej, poszukiwanie zaginionych pamiątek po Fryderyku Chopinie.

WIĘCEJ O KSIĄŻCE PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Adam Berg wraca do gry. Nowa powieść Krzysztofa Bochusa

W Bibliotece Oliwskiej w czwartek, 19 maja Krzysztof Bochus spotkał się z czytelnikami, a w szczególności z kryminałomaniakami, dla których jego powieści nie mają tajemnic.

Nam udało się porozmawiać z autorem książek przed spotkaniem. Krzysztof Bochus opowiedział nam m.in. o tym, dlaczego to na Pomorzu najczęściej do tej pory umieszczał akcje swoich książek i dlaczego Pomorze jest jego literacką Ziemią Obiecaną. Mówił za co kocha Gdańsk i o tym, jak jego bohater Adam Berg w ostatniej książce poszukuje pamiątek po Chopinie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze