(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Przyjechał pijany na stację paliw i zatankował bez płacenia

Na stację paliw w Lęborku przyjechał kompletnie pijany. W dodatku nie miał czym zapłacić za zatankowaną benzynę. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu.
Redakcja
Zawsze Pomorze
21.02.2023 / 16:13

W niedzielę po południu policjanci zostali skierowani na stację benzynową w Lęborku, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży paliwa przez kierowcę poloneza, który może być pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem wskazanego przez obsługę stacji 42-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Gdy 42-latek podjechał polonezem pod dystrybutor i rozpoczął tankowanie, podeszła do niego pracowniczka stacji. Kobieta od razu wyczuła od mężczyzny alkohol i wezwała policję. Jak się też okazało, „klient” prawdopodobnie nie miał zamiaru zapłacić za paliwo o wartości 250 złotych, bo nie miał przy sobie pieniędzy. Natomiast samochód którym przyjechał był odpalany „na kable”.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latka i odholowali jego auto. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Najprawdopodobniej odpowie też za kradzież paliwa. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze