Liga Narodów Kobiet 2023. Polki wygrywają drugi mecz. Pajor zawodniczką spotkania

Reprezentacja Polski kobiet ma już komplet punktów po drugiej kolejce Ligi Narodów. We wtorek, 26 września w meczu na stadionie w Gdyni Polki pokonały Ukrainę 2:1.
Liga Narodów Kobiet 2023. Mecz Polska-Ukraina

Autor: Paulina Duda | Łączy Nas Piłka

Liga Narodów Kobiet 2023. Polki wygrały mecz z Ukrainą

Polki na wyjeździe w piątek, 22 września wygrały 3:1 z Greczynkami w premierowej kolejce. Teraz mogą cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i pierwszego miejsca w swojej grupie B3 Ligi Narodów.

Na stadionie w Gdyni we wtorek, 26 września już w 11. minucie zawodniczki Niny Patalon miały okazję na prowadzenie, jednak gol okazał się być spalony. Niedługo później, bo w 22. minucie, Ewa Pajor z asystą Dominiki Grabowskiej strzeliła pierwszą bramkę tego meczu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Turniej halowej piłki nożnej kobiet w Czersku. Zagrało w nim 7 drużyn z Pomorza

W drugiej połowie, a dokładniej w 67. minucie, Ewa Pajor zdobyła kolejną bramkę dla Polski, po asyście Sylwii Matysik. Jednak pod koniec meczu nie brakowało emocji, szczególnie kiedy w 80. minucie Ukrainki strzeliły gola. Zdobyła go dla Ukrainy Lyubov Shmatko. Dodatkowych nerwów dołożyła czerwona kartka dla Małgorzaty Grec, która została ukarana za faul w 4. doliczonej minucie.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Dublet Ewy Pajor, wybranej najlepszą zawodniczką meczu, pozwolił zamknąć 2. kolejkę z 6 punktami na koncie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Liga Narodów Kobiet 2023 w Gdyni. Akcja Czas Na Nas. PZPN zachęca kobiety do gry w piłkę nożną

Liga Narodów Kobiet 2023. Kiedy oglądać mecze Polek?

• Na Polki czekają jeszcze mecze z Serbią, 27 i 31 października,
  • oraz kolejne mecze w Ukrainą i Grecją w grudniu.

UEFA Women’s National League to premierowa edycja rozgrywek, które zastępują kwalifikacje do mistrzostw Europy.