Drogowcy intensywnie pracowali na szosie z Krynicy Morskiej do Piasków jeszcze przed nadejściem zimy Fot. Urząd Marszałkowski Gdańsk

Uwaga na utrudnienia i korki na Mierzeję

Kierowcy udający się na Pomorze powinni mieć szczególnie na uwadze remont głównej trasy wzdłuż Mierzei Wiślanej. Ale ciasno będzie też na węźle w Rusocinie. Od soboty obowiązuje również ruch wahadłowy na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku. Drogowcy apelują o rozwagę i rozsądek oraz zachęcają do zapoznania się z planami w zakresie zmian w organizacji ruchu.
Karol
Uliczny
29.04.2023 / 12:36

Od piątku, 28 kwietnia pomiędzy Stegną i Krynicą Morską wprowadzono ruch wahadłowy. Ma to związek z pracami remontowymi na drodze wojewódzkiej 501. Największych utrudnień należy spodziewać się w sobotę, 29 kwietnia oraz środę, 3 maja. Przypomnijmy, że droga wojewódzka 501 łączy Gdańsk i Stegnę z Krynicą Morską i jest to praktycznie jedyne drogowe połączenie Mierzei Wiślanej z innymi regionami.

- Prace trwają tam od jesieni 2022 r., a okres majówkowy, czyli zwiększone natężenie ruchu może spowodować dodatkowe utrudnienia – mówi Dorota Patzer z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. - W trakcie majówki prace nie będą prowadzone, ale ruch wahadłowy jest konieczny ze względu na ułożoną podbudowę, która musi osiągnąć odpowiednią wytrzymałość przed ułożeniem kolejnych warstw bitumicznych.

Na trasie pojawią się wahadła na trzech odcinkach:

  • Sztutowo „centrum”,
  • Skowronki „las przed Przekopem”,
  • „las za przekopem” przed Krynicą Morską.

W tym samym czasie warto również pamiętać o drodze wojewódzkiej 502 w Nowym Dworze Gdańskim, w związku z budowanym tam rondem.

Korki na Węźle Rusocin

Początek oraz zakończenie weekendu będą wiązać się z tradycyjnymi utrudnieniami w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Mimo chwilowego zakończenia dotychczasowych prac w obrębie Węzła Gdańsk Południe, który będzie miejscem włączenia nowej obwodnicy metropolitalnej, na S6, podobnie jak na ostatnim odcinku A1, należy spodziewać się sporych zatorów. Newralgicznym miejscem będą bramki w Rusocinie, od których korek ciągnął się w sobotę aż do Kowal. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o rozwagę oraz rozsądek na drodze. Przypomina również o zachowaniu bezpiecznej prędkości oraz odpowiednim odstępie pomiędzy pojazdami.

-  W tym okresie ograniczony będzie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18 do 22, oraz 1 i 3 maja, w godzinach od 8 do 22 – mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku. - Prognozy na długi weekend majowy przewidują zmienne warunki pogodowe na drogach, tym bardziej nie zwalnia to kierowców z zachowania ostrożności.

Uwaga na zmiany przy Jaśkowej Dolinie

W samym Gdańsku utrudnienia może generować nowa organizacja ruchu przy Jaśkowej Dolinie, obowiązująca od 29 kwietnia. Jak informuje urząd miasta, na wysokości budowanego zbiornika obowiązuje już ruch wahadłowy, który dotyczy wyłącznie autobusów oraz ciężarówek obsługujących budowy. Sterowanie ruchem odbywa się za pomocą sygnalizatora. Sugerowany objazd dla aut osobowych został poprowadzony ul. Migowską, na której obowiązuje ruch dwukierunkowy. Co ważne, w godz. 22-6, z wahadła na Jaśkowej Dolinie korzystać będą mogły także samochody osobowe. Równolegle z pracami przy budowie zbiornika retencyjnego toczyć się będzie przebudowa skrzyżowania Jaśkowej Doliny i ul. Matuszewskiego. Przeprowadzenie prac nie wpłynie jednak na zmienioną organizację ruchu na ul. Jaśkowa Dolina.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze