Ten przestrzenny napis już stoi w centrum Malborka Fot. Piotr Piesik

Malbork jak Hollywood! W centrum miasta stanął przestrzenny napis

W ramach budżetu obywatelskiego, w centrum Malborka stanął przestrzenny napis "Malbork". Dodatkową atrakcją jest z pewnością oświetlenie, które włącza się po zmroku.
Piotr
Piesik
26.01.2022 / 15:24

Przestrzenny napis ustawiono na ulicy Piłsudskiego w Malborku, w miejscu uczęszczanym przez turystów. Wykonanie sfinansowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Malborka na rok 2021. Zamysłem wnioskodawców było powstanie kolejnej atrakcji turystycznej, gdzie przyjezdni mogliby robić sobie pamiątkowe zdjęcia. W pobliżu znajduje się Plac Kazimierza Jagiellończyka z konnym posągiem króla, który jest popularnym tłem do selfie oraz rodzinnych fotek. 

Ponadto w pobliżu nowego napisu powstaje nowa makieta malborskiego zamku - na razie skryta pod roboczym namiotem. To kolejny z projektów służących zachęceniu turystów by odwiedzali nie tylko zamek krzyżacki, lecz zwrócili uwagę także na miasto.

Malborczycy przychylnie oceniają nowy napis, choć nie brak opinii, że najlepszym miejscem byłaby skarpa nad Nogatem, gdzie przez wiele lat - poniżej budynku Urzędu Miasta - znajdował się podobny napis, choć nie przestrzenny lecz płaski. Litery przestrzenne przypominałyby słynny napis w Hollywood.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze