(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Malbork: Mężczyzna oszukany „na intratną inwestycję” stracił 35 tysięcy złotych

Blisko 35 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Malborka, oszukany metodą „na intratną inwestycję”. Chciał szybko zarobić inwestując w znaną firmę energetyczną, tymczasem otworzył oszustom dostęp do własnego konta bankowego. Przestępców szuka policja, która po raz kolejny apeluje o ostrożność przy podejmowaniu podobnych transakcji.
Piotr
Piesik
20.10.2023 / 11:46

Lista metod stosowanych przez oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze, jest bardzo długa. Wśród nich jest również oszustwo na intratną inwestycję, która rzekomo powinna przynieść szybki dochód, a kończy się zazwyczaj stratą dużej sumy. Tak też stało się w przypadku 77-letniego mieszkańca Malborka. Do seniora zatelefonowała kobieta, przedstawiająca się jako przedstawicielka znanej firmy energetycznej. W trakcie rozmowy rzekoma agentka omówiła zasady inwestowania w udziały wspomnianej firmy. 

Na pozór wszystko wyglądało jak należy. Mężczyzna dowiedział się, że by rozpocząć inwestowanie i zarabianie, należy wysłać przelew w wysokości tysiąca złotych. Senior postanowił zaryzykować - wszak nie jest to wygórowana suma, otrzymał na komunikatorze link do strony, poprzez którą miał mieć wgląd do sytuacji finansowej, jak wpłacone pieniądze pracują. 

Inwestor kliknął w przesłany link nie mając świadomości, że w tej samej chwili umożliwia przestępcom dostęp do swojego konta bankowego. Zorientował się poniewczasie, kiedy stracił blisko 35 tysięcy złotych.

Policjanci ostrzegają, by nikomu nie udostępniać danych służących do logowania do żadnego serwisu. Otrzymując podobne oferty, nie weryfikujmy ich poprzez przesłane strony, wyszukujmy je samodzielnie. Jeżeli już dojdzie do oszustwa, należy je koniecznie zgłosić na policji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze