Zabezpieczone 15 kg narkotyków i 5 mln zł

Zabezpieczone 15 kg narkotyków i 5 mln zł

W Malborku znaleźli 15 kilogramów narkotyków i 3,5 mln zł… zakopane w ziemi

15 kilogramów narkotyków – m.in. amfetaminy oraz marihuany, zabezpieczyli w Malborku i okolicach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. U trzech mężczyzn, podejrzanych o handel zakazanymi substancjami, znaleziono też łącznie 5 milionów złotych, z czego ok. 3,5 mln zł było zakopane w ziemi.
Jacek
Wierciński
14.11.2022 / 10:56

– Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od dłuższego czasu pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu przez mieszkańców Malborka znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni handlowali narkotykami na terenie powiatu malborskiego oraz powiatów ościennych – tłumaczy podkom. Karina Kamińska z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Jak się dowiadujemy, policjanci na terenie jednej z posesji w Malborku zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn. Według relacji funkcjonariuszy, 75- latek trafił w ręce policji w momencie, gdy przekazywał przez płot swojemu 44-letniemu synowi foliowe pakunki z narkotykami, które ten z kolei miał próbować powierzyć czekającemu na nie 34- latkowi.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani i grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Kolejne narkotyki policjanci znaleźli i zabezpieczyli podczas przeszukania działki – m.in. w zagajniku, w którym podejrzani ukryli torby podróżne, a w nich znaczne ilości marihuany oraz amfetaminy. Substancje zapakowane były w hermetyczne worki, a ogółem znaleźć udało się narkotyki o łącznej wadze około 15 kilogramów, o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł, oraz rzeczy, które miały służyć zatrzymanym do prowadzenia nielegalnego procederu, takie jak worki do próżniowego pakowania, waga elektroniczna czy zgrzewarka.

– Ponadto policjanci, dzięki własnym ustaleniom, znaleźli i zabezpieczyli na terenie posesji ukryte w ziemi dwie plastikowe beczki, w których schowane były skrzynki narzędziowe, a w nich – próżniowo zapakowane pakiety z pieniędzmi w kwocie ponad 3 mln zł, które, według ustaleń śledczych, pochodzą z przestępczego procederu. W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki, m.in. kokainę, a w sejfie – kolejne pieniądze, tym razem 400 tysięcy złotych – wymienia podkom. Karina Kamińska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pod osłoną nocy palili sztuczne odpady. Sprawę bada policja

Dodatkowo w poczet przyszłych kar na kontach podejrzanych zablokowano kolejny milion złotych, więc ogółem do policyjnego depozytu trafiła kwota ponad 5 milionów złotych.

W prokuraturze trzem mężczyznom ogłoszono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz psychotropowych, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
– Policjanci i prokuratorzy nadal pracują nad tą sprawą i niewykluczone są kolejne zatrzymania – słyszymy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze