Trzy lata więzienia grożą mieszkańcowi Malborka, który znęcał się nad psem

Znęcał się nad psem. Do Internetu trafiło nagranie

Trzy lata więzienia grożą mieszkańcowi Malborka, który znęcał się nad psem. Mężczyznę udało się ustalić i zatrzymać po tym, jak nagranie pokazujące jego okrutne zachowanie trafiło do mediów społecznościowych.
Olek
Knitter
8.05.2023 / 10:03

Policjanci z Malborka we współpracy z przedstawicielami Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca Malborka, który znęcał się w mieszkaniu nad psem. Do interwencji służb doszło krótko po tym, jak nagranie trafiło do mediów społecznościowych.

- Nagranie to zostało zabezpieczone do dalszego postępowania, które prowadzone jest w kierunku znęcanie się nad zwierzęciem. Piesek przebywa w bezpiecznym miejscu, został pod opieką członka rodziny. Policjanci dokładnie sprawdzają okoliczności tego przestępstwa, docierają do świadków i ustalają czy mężczyzna w przeszłości dopuszczał się podobnych czynów – informują służby.

Zatrzymany mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. W poniedziałek, 8 maja będą wykonywane z nim czynności procesowe. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze