Sympatyczny Marianek jest symbolem Malborka - niestety ktoś urwał mu prawą rękę (fot. UM Malbork) 

Malborski Marianek stracił rękę. Miasto wyznaczyło nagrodę za wskazanie sprawcy

Nieznany sprawca pozbawił prawej ręki figurkę Marianka - sympatycznego rycerzyka umieszczonego na moście nad Kanałem Juranda, przy trasie prowadzącej do Muzeum Zamkowego. Malborski samorząd wyznaczył nagrodę za pomoc w wykryciu osoby, która dopuściła się tego aktu wandalizmu.
Piotr
Piesik
14.02.2022 / 09:25

Wiele miejscowości posiada swoje symbole - w Malborku jest nim uśmiechnięty Marianek, w rycerskiej zbroi, przy którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia. Marianek ustawiony jest już w trzech miejscach, także na mostku prowadzącym do Muzeum Zamkowego. Wkrótce ustawiane mają być kolejne.

Niestety kilka dni temu ktoś pozbawił Marianka prawej ręki. - To kolejny przykład niszczenia atrakcji, które są robione po to, aby cieszyć mieszkańców i turystów. Aby było ładniej, przyjemniej i abyśmy mogli dobrze czuć się w naszym mieście. Ale ktoś musiał to popsuć… Po co? Dlaczego? Jeśli ktoś posiada informacje na temat tego zdarzenia prosimy o pomoc w odnalezieniu sprawcy/sprawców - z takim apelem zwrócił się do mieszkańców Urząd Miasta Malborka.

Za skuteczną pomoc wyznaczono nagrodę w wysokości 1000 złotych. Zapowiedzi podobnej nagrody pojawiły się też w komentarzach na portalach społecznościowych, trudno jednak traktować je oficjalnie. Deklaracja magistratu jest za to jak najbardziej urzędowa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze