Marcin Kaczmarek był już trenerem Lechii w latach 2004-2006 

Lechia Gdańsk ma już nowego trenera

Marcin Kaczmarek nowym trenerem Lechii Gdańsk. Już kiedyś prowadził gdański klub. Teraz wraca do pracy z biało-zielonymi i cel ma jasno określony. Co ciekawe, Marcin Kaczmarek zastąpił poprzedniego szkoleniowca, Tomasza Kaczmarka, a prywatnie jest synem Bogusława Kaczmarka, zawodnika, a potem szkoleniowca Lechii.
Adam
Mauks
19.09.2022 / 13:16

48-letni gdańszczanin współpracował między innymi z Wisłą Płock, Widzewem Łódź czy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Jeszcze wcześniej był piłkarzem gdańskiej Lechii, tak jak jego ojciec, Bogusław, który także był zawodnikiem a później szkoleniowcem Lechii.

- Nie czas na eksperymenty. Znaleźliśmy się w trudnej sportowej sytuacji, dlatego potrzebujemy trenera, który dobrze zna klub, ligę, ma doświadczenie z ambitnymi wyzwaniami, dobry warsztat i przy tym nie będzie potrzebował czasu na poznanie zawodników. Trener Marcin Kaczmarek spełnia te kryteria. Jest głodny sukcesów i udowodnienia swoich umiejętności. Łączy nas ten sam cel – szybka odbudowa formy zespołu. Stawiamy na człowieka Lechii. Marcin Kaczmarek wniesie do drużyny nie tylko swoje kompetencje, ale i serce oraz tożsamość – powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tomasz Kaczmarek nie jest już trenerem Lechii Gdańsk

Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem. Pracowałem tu wcześniej i znam doskonale to miejsce. Jestem wdzięczny zarządowi Lechii Gdańsk za tę propozycję. Czuję też wielką odpowiedzialność, ponieważ wiem, w jakim Lechia jest obecnie miejscu. Wierzę w zespół, wiem, z kim będę pracował. Wspólnie udowodnimy, jaki mamy potencjał. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonamy, że damy radę – mówi trener Marcin Kaczmarek.

Kontrakt z trenerem Kaczmarkiem został podpisany do końca sezonu 2023/2024.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze