Wiktor Jodłowski i Krzysztof Ziętarski z Marie Zélie | źródło: Mariezelie.com

Wiktor Jodłowski i Krzysztof Ziętarski z Marie Zélie

Nagły zwrot akcji
w sprawie Marie Zélie. Marka jednak bez „partnera w odbudowie”

Twórca szkoły językowej Talkersi.pl Wiktor Jodłowski, ogłoszony niedawno nowym dyrektorem generalnym gdańskiej marki odzieżowej Marie Zélie S.A., jednak nie będzie jej „partnerem w odbudowie”. Jak wyjaśnia, nie oszacował: „zakulisowych reakcji wierzycieli, prób windykacji, piętrzących się kar umownych, wezwań do zapłaty, zgłoszeń na prokuraturę”. Problemami spółki są potężne zobowiązania finansowe oraz dochodzenie dotyczące podejrzeń niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez niemal 80 osób.
Jacek
Wierciński
21.11.2022 / 16:01

Marie Zelie. Katolicka marka w poważanych tarapatach

O dynamicznie rozwijającej się sytuacji gdańskiej marki odzieżowej Marie Zélie pisaliśmy wielokrotnie. Poważne kłopoty z płynnością finansową i zwrotami pieniędzy za odesłane przez klientki towary trwają od 2021 roku, jednak ostatnio spółka pochwaliła się nowym „partnerem w odbudowie”, jednocześnie będąc obiektem śledztwa w sprawie oszustw.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Nowy partner w odbudowie Marie Zélie i dochodzenie w sprawie oszustw w tle

– Niedawno ogłosiłem moją chęć dołączenia do projektu Marie Zélie. Wieści o tym rozniosły się dość mocno po pewnej części internetu. Wzbudziły dużo emocji. Skala Waszego wsparcia przerosła moje oczekiwania. Dziękuję za nie. Dziękuję też krytykom – pomogliście mi w ekspresowym tempie wejść na kolejny poziom odporności psychicznej. Wasze słowa były paliwem na mega produktywne sesje terapeutyczne i już przyniosły owoce :) – napisał w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek, 21 listopada wieczorem Wiktor Jodłowski, który zaznaczył, że, podejmując decyzję w sprawie zaangażowania w gdańską markę odzieżową, zdawał sobie sprawę z wyzwania i skali jej zadłużenia.

Marie Zélie jednak bez „partnera w odbudowie”. Twórca Talkersi.pl wycofał się z projektu

– Nie doszacowałem jednak mojej reakcji emocjonalnej na tę ciemną stronę tak ogromnego zadłużenia – zakulisowych reakcji wierzycieli, prób windykacji, piętrzących się kar umownych, wezwań do zapłaty, zgłoszeń na prokuraturę itp. Nic dziwnego – wszystko w @talkersi [nazwa prowadzonej przez Wiktora Jodłowskiego gdyńskiej szkoły językowej – dop. red.] regulujemy od zawsze na czas. Więc nie wykształciłem w sobie tego mięśnia. A to, co przeżyłem przez ten tydzień w kuluarach, można porównać do pierwszej w życiu wycieczki na siłownię i brania na klatę 200-kilogramowej sztangi – dodał.

– W związku z tym, zdecydowałem się nie dołączać do tego projektu – stwierdził wprost przedsiębiorca, niedawno ogłoszony dyrektorem generalnym Marie Zélie.

Wiktor Jodłowski
twórca szkoły językowej Talkersi.pl, ogłoszony niedawno dyrektorem generalnym Marie Zélie

Zdecydowałem się nie dołączać do tego projektu.

Jak podkreślił, choć wszystko, co wydarzyło się i wydarzy w spółce, jest w 100 procentach niezależne od niego, to w ostatnich dniach zarekomendował jej twórcy Krzysztofowi Ziętarskiemu szereg rozwiązań, z których ten „dużą część zdecydował się z powodzeniem wdrożyć”.

Twórca Talkersi.pl zaznaczył, że jego czytelnicy wiedzą, gdzie go znaleźć, i wyraził wdzięczność za podawanie dalej wieści o jego wycofaniu się z Marie Zélie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dochodzenie w sprawie gdańskiej marki Marie Zélie. Około 70 pokrzywdzonych

– Ja, bogatszy o nowe doświadczenie, idę dalej. Kontynuuję budowanie @talkersi. Wiem, że intencja Krzysztofa jest taka, by Marie Zélie kontynuowała działalność. Jeśli jesteście ciekawi w jakiej formie, zachęcam do śledzenia ich bloga biznesowego @TU.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze