Marihuana, ecstasy, grzyby. Narkotykowy arsenał zabezpieczony u 24-latka z Gdyni

Gdańscy policjanci zatrzymali 24-latka z Gdyni, przy którym znaleźli prawie 14 kilogramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychoaktywnych. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.
Krystyna
Paszkowska
21.07.2023 / 14:13

Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, kryminalni z komisariatu w Oliwie podczas swojej pracy zdobyli informację na temat mężczyzny, który miał przechowywać narkotyki. Policjanci ustalili, jakim porusza się samochodem oraz gdzie mieszka.

- Kryminalni zauważyli volkswagena golfa na jednej z gdyńskich ulic i zatrzymali go do kontroli – mówi rzecznik KMP w Gdańsku. - Gdy kierowca otworzył okno, z pojazdu wydobył się intensywny zapach marihuany. Na pytanie policjantów, czy w samochodzie są narkotyki, odpowiedział, że nie. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili samochód 24-latka. Podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli torbę wypełnioną paczkami z marihuaną.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Hodował marihuanę między ogórkami i pomidorami

Mężczyzna został zatrzymany. Mundurowi skontrolowali także mieszkanie zatrzymanego. Znaleźli w nim i zabezpieczyli kolejne narkotyki. Łącznie prawie 14 kg. Całość została przekazana do dalszych badań biegłemu sądowemu.

- Wśród zabezpieczonych substancji znalazły się, m.in. kilka kilogramów marihuany, grzyby halucynogenne, ecstasy, waporyzery z olejem zawierającym THC oraz tabletki 2C-B nazywane potocznie „tusi" – informuje rzecznik. - Badanie zaledwie części zabezpieczonych u 24-latka narkotyków pozwoliło na przedstawienie mężczyźnie zarzutu udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Sąd aresztował tymczasowo 24-latka na okres trzech miesięcy. Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze