Mikołaj w Starogardzie Gdańskim

Mikołajowe wędrówki po Kociewiu. Zapachniało świętami

Przez kociewskie miejscowości wędruje św. Mikołaj. W atmosferę świąteczną można było się już wczuć, m.in., w: Gniewie, Rokitkach, Owidzu, Starogardzie Gdańskim czy też w Tczewie. W niektórych miejscowościach świętego można było spotkać podczas jarmarku bożonarodzeniowego. W innych, sprawdzał, jak dzieci przygotowały się na jego przybycie.
Krystyna
Paszkowska
6.12.2022 / 01:16

Święty Mikołaj na Kociewiu

Starogard Gdański

Kramy z upominkami, ręcznie robione ozdoby, świąteczne występy, karuzela, smaczne jedzenie. Magia świąt czekała na mieszkańców Starogardu Gdańskiego w niedzielę, 4 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego na Rynku Miejskim. Można było zakupić piękne rękodzieło, ozdoby na choinkę, wiele smakołyków i zabawki. Pełnym bajkowej magii miejscem i wielką atrakcją dla najmłodszych była karuzela wenecka, która po zmroku lśniła światełkami. Wrażenie robiła także obecność szczudlarzy, częstujących dzieci cukierkami.

Wszystko odbywało się przy rytmie świątecznych utworów oraz efektownych występów na scenie.

Owidz

Święty Mikołaj zajrzał też na XI Owidzki Jarmark Bożonarodzeniowy! Było pięknie, gwarno i kolorowo. Elfy z Grodziska Owidz zadbały o wszystko, nawet zamówiły śnieg, żeby Święty Mikołaj czuł się jak u siebie.

>>> Zobacz zdjęcia z wizyty Mikołaja na Kociewiu <<<

Rokitki

W gminie Tczew zatrzymał się m.in. w Rokitkach, gdzie sołtys oraz panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich przygotowali moc atrakcji: przejażdżkę saniami Świętego Mikołaja, brokatowe tatuaże, ozdabianie bombek, piernikowego wężyka, a dla najmłodszych – dmuchany zamek. Zabawy i radosnych śmiechów dzieci było bez liku.

Tczew

Jak co roku, Święty Mikołaj wyruszył w dwudniową podróż (5-6 grudnia) po tczewskich przedszkolach. Towarzyszą mu Pani Mikołajowa i skrzaty. Co ciekawe, w tym roku ekipa Mikołaja podróżuje autem strażackim. A wszystko to dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej!

PRZECZYTAJ TEŻ: Święty Mikołaj już w Gdańsku! Na choince przy Neptunie odpalono światełka

To nie koniec mikołajowych atrakcji w Tczewie. We wtorek, 6 grudnia o godz. 14:00 Mikołaj wspólnie z prezydentem Mirosławem Pobłockim odpalą światełka na choince. Będą też słodkości oraz świąteczna muzyka.

Gniew

Magię świąt mogli poczuć także mieszkańcy Gniewu. Na rynku zrobiło się wprost bajecznie, kolorowo, mikołajkowo i świątecznie. Na jarmarku można było kupić pierniczki, ozdoby, bożonarodzeniowe rękodzieło, a także grzaniec oraz ciasta. Niesamowite wrażenie wywarł przemarsz Mikołajów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Święty Mikołaj pojawił się w Gniewie wraz z drobnymi upominkami. Na choince zapłonęły świąteczne iluminacje. Jarmark zakończył się pokazem fireshow w wykonaniu Ko Ko Teatru.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mikołaje zbierają na ciepłe posiłki dla dzieci

To tylko kilka przykładów mikołajowej wędrówki po Kociewiu. Wszędzie zapachniało świętami.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze