bryczka

Mistrzostwa Pomorza w Powożeniu zaprzęgami

W weekend, 24 i 25 września w tzw. Dolinie Muminków w Nieżywięciu – między Chojnicami a Człuchowem – odbędą się Mistrzostwa Pomorza w Powożeniu zaprzęgami jednokonnymi oraz parokonnymi. W programie jest również piknik rodzinny.
Olek
Knitter
22.09.2022 / 10:29

Zmagania toczyć będą się w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00. W sobotę na godz. 15.00 zaplanowano również zawody sprawnościowe dla dzieciaków „Hobby Horse”. W trakcie mistrzostw odbędą się także zawody dla osób bez licencji w kategorii amatorskiej.

- To jedyna taka impreza w regionie o Puchar Kwiatek Driving Team Bartłomieja Kwiatka, czyli mistrza świata w zaprzęgach jednokonnych oraz wielokrotnego mistrza Polski w singlach i parach. Pan Bartek będzie obecny podczas naszych zawodów i osobiście wręczy puchar zwycięzcy danego konkursu – informuje Kamila Kotarska ze Stajni Tarant.

Dodajmy, że w niedzielę organizatorzy przewidzieli także piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych, w tym m.in. pokaz sprzętu jeździeckiego. Wszystkich miłośników koni – i nie tylko – na mistrzostwa zapraszają Stajnia Tarant z Nieżywięcia oraz Pomorski Związek Jeździecki.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze