mistrzostwa Europy w Mölkky

Na mistrzostwach Europy w Mölkky sztumianie zajęli pierwsze miejsce (fot. Format Mölkky Sztum)

Mistrzowie Europy
w Mölkky zapraszają uchodźców do wspólnej gry

Towarzyska gra Mölkky zdobywa od kilku lat coraz większą popularność na Powiślu. Przybyła do nas z Finlandii. Gracze w Mölkky ze Sztumu i Powiśla rywalizowali już w międzynarodowych zawodach w tej grze, lecz, jak dotąd, nie odnieśli tak znaczącego sukcesu. Teraz wygrali turniej drużynowy w mistrzostwach Europy, rozgrywanych w estońskim mieście Kuressaare, i zapraszają do nauki gry w Mölkky przebywających na Powiślu uchodźców z Ukrainy, zwłaszcza dzieci oraz młodzież.
Piotr
Piesik
28.03.2022 / 15:42

Halowe Mistrzostwa Europy w Mölkky rozegrano w estońskim Kuressaare. Wystartowała tam drużyna Format Mölkky Sztum w składzie:

  • Arkadiusz Piróg,
  • Łukasz Jezierski,
  • Marcin Morżyk,
  • Tomasz Kostrowski.

Osiągnęli wielki sukces, wygrywając zawody. W turnieju drużyn dwuosobowych trzecie miejsce zajęła drużyna Szwagry w zestawieniu: Łukasz Jezierski i Marcin Morżyk. Ich koledzy z drużyny FTP: Arkadiusz Piróg i Tomasz Kostrowski, uplasowali się na miejscach od 5. do 8.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na dzieci z Ukrainy czeka „Stacja Malbork+” z zajęciami integracyjnymi

Grę Mölkky od kilku lat popularyzował na Powiślu Sławomir Wiechowski, założyciel słynnego sztumskiego Klubu Gier Pionkolandia, który, notabene, sam jest autorem wielu nowych gier planszowych. Szybko pojawiło się wielu amatorów tej gry, Sławomir Wiechowski oraz Arkadiusz Piróg „przecierali szlaki” naszych graczy na międzynarodowych zawodach w Finlandii. Zawody organizowano także w Sztumie.

Mölkky. Co to za gra?

Mölkky, nazywane także Finska, to gra dla każdego pokolenia, którą można uprawiać na niewielkim nawet kawałku wolnej przestrzeni lub też w hali. Polega na zbijaniu ustawianych na podłożu drewnianych kręgli – każdy z nich jest oznaczony pewną liczbą. Wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie dokładnie 50 punktów – tak w maksymalnym skrócie można opisać zasady gry. Zestaw kręgli można bez problemu nabyć w Internecie.

Mistrzowie Europy zapraszają uchodźców do gry w Mölkky

Mistrzowie Europy zapraszają wszystkich do gry! Spotkania odbywają się w czwartki na boisku Orlik przy ul. Kasprowicza w Sztumie. Początek od godziny 17:30. 

W grze mogą wziąć udział także przebywający na Powiślu uchodźcy z Ukrainy. Specjalnie dla nich przygotowano skróconą instrukcję gry w Mölkky w języku ukraińskim.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze