ekologiczne murale w Rumi

Projekt muralu naniesiony na stację transformatorową przy ul. Chylońskiej w Rumi

Rumia poprawia estetykę miasta i na muralach promuje ekologiczne nawyki

Proekologiczne murale pojawią się do końca października na elewacjach sześciu stacji transformatorowych w Rumi. Mają nie tylko ozdobić nieestetyczne budynki, ale i propagować szeroko rozumianą segregację odpadów.
Bogdana
Wachowska
10.10.2022 / 13:24

Projekty malowideł zostały wybrane w ramach konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Rumi oraz spółkę Energa Operator. Ilustracje miały propagować ekologiczne nawyki, skupiając się na segregacji odpadów.

– To nasz kolejny pomysł na poprawę estetyki miasta, ale przede wszystkim chcemy w ten sposób jeszcze mocniej zaangażować mieszkańców w działania związane z segregacją odpadów. Edukacja i dzielenie się troską o środowisko naturalne to najlepsza droga do osiągnięcia naszego celu, jakim są czyste miasto i planeta – podkreśla Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji i członek komisji konkursowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Artyści wspierają Ukrainę. Murale na ulicach Gdańska

Ostatecznie, spośród zgłoszeń najlepiej ocenione zostały projekty zaproponowane przez firmę Wallart – Murale Artystyczne i Reklamowe.

– Działające od kilkunastu lat przedsiębiorstwo wykonywało podobne murale między innymi w Goleniowie, Łodzi, Bydgoszczy czy w Drawsku Pomorskim. Rumia będzie pierwszym samorządem na Pomorzu, dla którego Wallart zrealizuje taki projekt – informuje Piotr Szymański, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rumi. – Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, realizacja prac zajmie firmie kilka dni.

Ekologiczne murale w Rumi. Gdzie powstaną?

Nowy wizerunek zyskają stacje transformatorowe zlokalizowane przy ulicach:

  • Chylońskiej,
  • Dąbrowskiego,
  • Gdańskiej,
  • Pomorskiej,
  • Różanej
  • i Świętopełka.

Proekologiczne murale mają zostać wykonane do końca października tego roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze