„Na Kaszëbach 2”. Kaszubskie melodie ludowe w nowych aranżacjach

W czwartek, 26 października w Centrum św. Jana odbędzie się koncert prezentujący płytę pt. "Na Kaszëbach 2".  To krążek pomysłu Pawła A. Nowaka, akordeonisty i kompozytora, zawierający tradycyjne melodie kaszubskie w nowych, rozbudowanych aranżacjach.
Redakcja
Zawsze Pomorze
26.10.2023 / 12:45

- Pomysł na nagranie tej płyty rodził się w mojej głowie od dawna” – mówi Paweł A. Nowak. = W zasadzie już pod koniec 2014 r., kiedy nagrywaliśmy z Almost Jazz Group album Na Kaszëbach, czułem, że te „kawałki” świetnie zabrzmiałyby ze smyczkami i wokalami. Czas mijał, pomysł dojrzewał, a na mojej artystycznej drodze pojawił się Piotr Zatoń, dzięki któremu zacząłem komponować muzykę do małych i dużych produkcji filmowych o tematyce kaszubskiej. Kiedy w listopadzie 2022 r., tuż przed próbą z orkiestrą, porządkowałem materiały nutowe, doszło do mnie, że oto za kilka dni będę nagrywał swoją autorską płytę, pierwszą w życiu. Nie taki był cel, ale tak jakoś wyszło… Oddaję w ręce szanownych Słuchaczek i Słuchaczy muzykę eklektyczną o wielu barwach i stylach, ale przede wszystkim płynącą prosto z serca akordeonisty kochającego Kaszuby!"

Na płycie znajduje się 15 kaszubskich melodii ludowych w nowych, orkiestralnych aranżacjach. To próba odniesienia współczesnej muzyki do folkloru Kaszub zrealizowana z doskonałymi muzykami:

  • PAWEŁ A. NOWAK – akordeony, kompozycje
  • WERONIKA KORTHALS – wokal
  • DARIA ZARADKIEWICZ – wokal
  • MACIEJ SADOWSKI – kontrabas
  • PATRYK ZAKRZEWSKI – instrumenty perkusyjne
  • ORKIESTRA KAMERALNA POD DYREKCJĄ ŁUKASZA PERUCKIEGO

Termin: 26 października 2023, godz. 18.00.

Bilety: 35 zł (ulgowy), 50 zł (normalny) do kupienia na www.interticket.pl oraz w księgarni PWN (Gdańsk, ul. Korzenna 33/35)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze