Najmłodsi żeglarze walczyli w Gdyni w regatach w klasie Optimist

Piotr Malitowski z klubu Garland Gliwice okazał się najlepszy w regatach KINDER Joy of moving Pucharze Trenerów w klasie Optimist, rozgrywanych w ramach 23. Gdynia Sailing Days. Na starcie stanęło 161 żeglarzy w wieku do 13 lat, reprezentujących 28 klubów.
Piotr Malitowski (Garland Gliwice) z okazałym pucharem za zwycięstwo w regatach (fot. Bartosz Modelski)

Jak mówił Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Za nami znakomite regaty. Emocji było co niemiara i nikt nikomu nie odpuszczał w pięknej sportowej walce. Wilkie podziękowania nie tylko dla zwycięzców ale dla wszystkich za udział oraz za wspaniałą walkę w trudnych warunkach i na bardzo wymagającym akwenie. Jestem przekonany, że z tego grona wyrosną przyszli mistrzowie Europy i świata a nawet medaliści igrzysk olimpijskich.

W regatach udało się rozegrać sześć z dziewięciu planowanych wyścigów, ostatniego dnia bowiem ucichł wiatr i żeglarze nie zeszli na wodę. W zamian zorganizowano im wiele zabaw na plaży.

Puchar Trenerów zdobył Piotr Malitowski z Gliwic, triumfator w trzech wyścigach. Wyprzedził Artura Gorzyckiego (ChKŻ Chojnice) i Tomasza Tracza (Yacht Klub Stal Gdynia). Drugie miejsce open zajęła Maja Janus (Uczniowski Klub Żeglarski Opti CWM), najlepsza wśród dziewcząt. Wyprzedziła Polę Wójcik (Giżycka Grupa Regatowa).

Najlepsza w gronie dziewcząt do lat 9 była Julia Żórawska (YKP Gdynia), przed Leną Herba (Yacht Klub Stal Gdynia) oraz Hanną Kucharską (Gdański Klub Morski Cedrus).