Pół kilo narkotyków w piwnicy

Pół kilo narkotyków w piwnicy

Narkotyki trzymał w piwnicy. Dwóch zatrzymanych

Amfetamina, marihuana, mefedron, MDMA, dwie doniczki z roślinami konopnymi, dokumenty i 2 tysiące złotych oraz woreczki strunowe – to wszystko zabezpieczyli policjanci w piwnicy 36-latka zatrzymanego w Gdańsku. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania zakazanych substancji, podobnie jak jego młodszy o 14 lat kolega.
Jacek
Wierciński
29.03.2023 / 16:30

- Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili mężczyznę powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców, który miał mieć przy sobie znaczne ilości narkotyków. Kryminalni zauważyli go na jednej z ulic gdańskiego Chełmu - mówi podkom. Karina Kamińska, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Jak się okazało, przy 36-latku, wytypowanym jako możliwy posiadacz znacznych ilości narkotyków, funkcjonariusze faktycznie znaleźli amfetaminę. Jednak znacznie istotniejsze okazały się ustalenia dotyczące piwnicy mężczyzny, w której znajdować się miały pozostałe narkotyki. Na miejscu - zgodnie z relacją policjantów - znajdował się inny, 22-letni mężczyzna, który nie potrafił wytłumaczyć swojej obecności w piwnicy, a przy kontroli okazało się, że również posiadał środki odurzające.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przewoził siedmioro dzieci w samochodzie, w tym jedno w bagażniku

- Kryminalni podczas przeszukania piwnicy znaleźli i zabezpieczyli w niej prawie pół kilograma różnych substancji, w tym amfetaminę, mefedron, marihuanę i tabletki MDMA. Zabezpieczono także dwie doniczki z roślinami konopnymi, dwie wagi elektroniczne, 500 sztuk woreczków strunowych i 3 dokumenty w tym dwa prawa jazdy i dowód osobisty nie należące do zatrzymanych przez policjantów mężczyzn - wymienia podkom. Karina Kamińska.

36-latek w związku z przedstawionym mu zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków, został objęty policyjnym dozorem, a na poczet grożących mu kar zabezpieczono blisko 2 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia. Z kolei 22-latek usłyszał, zagrożony karą do 3 lata pozbawienia wolności, zarzut posiadania substancji zabronionych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze