(fot. Karol Makurat)

„Niech ci się wyśni” na kolędowaniu w ECS

W rygorze sanitarnym - przy znacznie mniejszej widowni niż w poprzednich edycjach i z transmisją online w ogrodzie zimowym ECS odbyło się ósme już Kolędowanie - wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, którym ECS rozpoczyna nowy rok. Po raz pierwszy wykonano nową kolędę „Niechaj ci się wyśni”, powstała pod auspicjami ECS.
Małgorzata
Gradkowska
8.01.2022 / 18:49

Nie stawiamy na wirtuozerię, ale dobrą energię wspólnie spędzonego wieczoru – opowiada Magdalena Mistat, zastępca dyrektora ECS, która co roku rozpoczyna kolędowanie uderzeniem w gong. - Choć trzeba przyznać, że po tych kilku latach to wspólne śpiewanie idzie nam coraz lepiej.

Każdego roku repertuar jest inny. Powstaje śpiewnik zaprojektowany specjalnie na ten wieczór. Animatorami woklanymi – jak co roku – byli śpiewaczka operowa Agnieszka Kucharska-Szefler i aktor Jakub Kornacki, a całość prowadzili aktorzy Małgorzata Brajner, Marta Jankowska i Jacek Labijak.

Temat przewodni tegorocznego kolędowania to opowieść o świetle – od Gwiazdy Betlejemskiej po zielone światło w pasie przygranicznym znaczące domy, w których mieszkają ludzie, gotowi do pomocy. ECS buduje kolekcję własnych kolęd i pastorałek, tworzonych przez lokalnych artystów. Autorkami tegorocznej kolędy „Niechaj ci się wyśni” Anna Czekanowicz (słowa) i Witosława Frankowska (muzyka). To opowieść o nocy cudów, kiedy zmarznięty obcy wędrowiec znajduje miejsce u stołu. Podczas kolędowania zaśpiewała ją Julia Nowikowska.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze