Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym na ul. Kaszubskiej i Kilińskiego ma usprawnić ruch

Nowe rondo w Słupsku gotowe najpóźniej w marcu

Już za kilka tygodni gotowe powinno być nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym na ul. Kaszubskiej i Kilińskiego w Słupsku. Rondo w tym miejscu ma przede wszystkim usprawnić ruch w godzinach szczytu.
Olek
Knitter
5.01.2023 / 11:07

Do tej pory kierowcy w Słupsku musieli sporo się nagimnastykować, by wjechać i bezpiecznie opuścić skrzyżowanie przy ulicy Kaszubskiej i Kilińskiego, nie mówiąc już o wyjeździe w lewo z ulicy Kilińskiego w ulicę Kaszubską (w kierunku ulic Sportowej i Owocowej).

- Poprawa płynności ruchu dla wszystkich wlotów skrzyżowania przełoży się na równomierniejsze obciążenie ruchem ulic w tej części miasta, przyczyniając się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa komunikacji, szczególnie w godzinach szczytu – informują w słupskim urzędzie.

W ramach tej inwestycji, na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego, oprócz samego ronda, przebudowane zostaną jezdnia i chodniki, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostanie oświetlenie i istniejące odwodnienie. Cała inwestycja powinna zakończyć się w marcu bieżącego roku, choć w przypadku korzystnych warunków pogodowych nie wyklucza się szybszego terminu zakończenia prac.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze