przystanek PKM Gdańsk Firoga

Zdaniem zwolenników metropolii – bez ustawy metropolitalnej nie będzie można dostatecznie walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym na Pomorzu

Gdańsk Firoga. Nowy przystanek PKM

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku PKM Gdańsk Firoga. Został ulokowany między Matarnią a Portem Lotniczym. Otwarcie w niedzielę, 11 grudnia.
Olek
Knitter
10.12.2022 / 08:00

Pasażerowie od niedzieli, 11 grudnia na nowym przystanku Gdańsk Firoga będą mogli korzystać tylko z pierwszego peronu. Drugi będzie jeszcze przez kilka miesięcy nieczynny, z powodu dalszych prac i budowy dodatkowego przejścia rozjazdowego przed przystankiem.

Gdańsk Firoga. Nowy przystanek PKM

Na stacji PKM Gdańsk Firoga, ulokowanej między Matarnią a Portem Lotniczym, będą zatrzymywały się pociągi jadące z Wrzeszcza w kierunku lotniska oraz dalej, do Gdyni, Kartuz i Kościerzyny.

– Chociaż cała nasza inwestycja zakończy się dopiero w połowie 2023 r., bardzo zależało nam, aby, powstający przy okazji elektryfikacji, nowy przystanek PKM Gdańsk Firoga mógł służyć mieszkańcom jak najszybciej. Dlatego teraz, kiedy jesteśmy już po pierwszych odbiorach i mamy zgodę na częściowe użytkowanie przystanku, możemy z radością zakomunikować, że pociągi POLREGIO, obsługujące linię PKM, będą zatrzymywały się już także na Firodze – mówi Grzegorz Mocarski, prezes PKM.

– Nowy przystanek PKM Gdańsk Firoga usytuowany jest w rozwijającej się prężnie dzielnicy Gdańska. To tu mieści się i powstaje wiele nowych firm branży IT. Ich pracownicy będą mieli więc łatwy dostęp do komunikacji. Dlatego liczymy na dalszy, dynamiczny przyrost osób, korzystających z transportu kolejowego – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Ciekawa będzie numeracja tego przystanku. Jako że powstaje pomiędzy przystankami nr 6 (Matarnia) a numer 7 (Port Lotniczy), będzie miał numer 6@. Dzięki temu ma wkomponować się w „gdańską Dolinę Krzemową”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze