Lekarz Józef Dobrecki oraz lekarz dentysta Mariola Łyczewska otrzymali odznaczenia Meritus Pro Medicis (fot. Urząd Słupsk)

Odznaczenie „Meritus Pro Medicis” dla lekarzy ze Słupska

Lekarz Józef Dobrecki oraz lekarz dentysta Mariola Łyczewska otrzymali odznaczenia Meritus Pro Medicis, które od blisko 20 lat przyznawane są lekarzom oraz innym osobom szczególnie zasłużonym dla środowiska lekarskiego.
Olek
Knitter
7.06.2022 / 13:50

O przyznaniu odznaczenia decyduje specjalna kapituła, w skład której wchodzą władze Naczelnej Rady Lekarskiej. To najwyższe odznaczenie przyznawane w środowisku lekarskim. W tym roku z delegatury słupskiej otrzymali je – po raz drugi - lekarz Józef Dobrecki oraz lekarz dentysta Mariola Łyczewska.

Józef Dobrecki jest współtwórcą samorządu lekarskiego w 1989 roku i od pierwszej kadencji delegatem Słupska na Okręgowy Zjazd Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Jest przewodniczącym Delegatury Słupskiej i wiceprezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku V i VI kadencji, członkiem wielu komisji, a także pomysłodawcą i organizatorem konkursów poetyckich oraz spotkań tematycznych i wycieczek w delegaturze słupskiej.

Lekarz Józef Dobrecki od 2019 roku jest honorowym członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Wcześniej był już laureatem nagrody Okręgowej Izby Lekarskiego w Gdańsku „Pro Bono Societatis Medicorum Pomeraniae”, nagrody im. Aleksandry Gabrysiak, przyznawanej lekarzom, członkom Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku za działalność poza zawodową. Został także odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski z okazji 25-lecia reaktywacji Izb Lekarskich. Warto dodać, że w 2011 roku po raz pierwszy otrzymał odznaczenie „Meritus Pro Medicis”.

Lekarz dentysta Mariola Łyczewska jest zastępcą Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a od trzech kadencji wiceprzewodnicząca Naczelnego Sądu Lekarskiego. Od 1997 roku jest delegatem ze Słupska na Okręgowy Zjazd Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku , a od 2005 roku delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy i członkiem Naczelnego Sądu Lekarskiego.

Wcześniej była laureatką nagrody Okręgowej Izby Lekarskiego w Gdańsku „Pro Bono Societatis Medicorum Pomeraniae”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze